Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kolekcja Sandry Stachury na FashionClash w Holandii! - KSA

Kolekcja Sandry Stachury na FashionClash w Holandii!

DEEP SPACE, dyplomowa kolekcja naszej absolwentki SAPU została zaprezentowana podczas międzynarodowego festiwalu mody, FashionClash.

FASHIONCLASH to międzynarodowy i interdyscyplinarny festiwal mody, skupiający się głównie na „młodych” projektantach i artystach, działających w wielu dyscyplinach. FASHIONCLASH posiada wyjątkową pozycję w międzynarodowym przemyśle mody. Od pierwszej edycji w 2009 roku wzięło udział ponad 900 talentów pochodzących z 40 różnych krajów.

Sandra Stachura jako jedna z trzech polskich projektantów została zaproszona do wzięcia udziału w prestiżowym festiwalu Fashionclash. Jej autorska kolekcja „Deep Space” nie tylko miała tam swój indywidualny pokaz, wpisany w oficjalny program FASHIONCLASH oraz do książki prezentujących się projektantów, ale także zdjęcia projektów zostały opublikowane przez holenderski iD Magazine. Kolekcja wzbudziła duże zainteresowanie ze strony mediów i ludzi mody.

To jednak nie jedyny sukces projektantki. W czasie Cracow Fashion Awards otrzymała wyróżnienia, a kolejnym jej sukcesem jest zdobycie II miejsca na konkursie OFF FASHION w Kielcach.
OFF FASHION to wydarzenie, które cieszy się popularnością, o czym świadczy frekwencja uczestników, przekraczająca sto osób i kolekcji. Spośród wszystkich uczestników, wyłonionych zostało dwudziestu finalistów. Kolekcja DEEP SPACE spotkała się z uznaniem profesjonalnego Jury, w skład które wchodzili: duet Paprocki & Brzozowski, Robert Kupisz, Wojciech Grzybała, Jakub „Jacob” Bartnik, Mariusz Przybylski, Katarzyna Zawadzka, Michał Zaczyński, Bianca Lami, Connie Vaever, Sun Xuefei. Przyznano jej 18 punktów – tyle samo, co zwycięskiemu projektowi.

Podczas konkursu doceniono jej nowatorstwo, pomysłowość, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz nakład pracy, jaki został włożony w przygotowanie kreacji.

DEEP SPACE to kolekcja dyplomowa Sandry Stachury, laureatki wyróżnienia jury konkursu Cracow Fashion Awards 2017. Ubrania i buty zostały ręcznie wykonane z wykorzystaniem niestandardowych materiałów,  druku 3D oraz światłowodów. Całość została zamknięta w futurystycznej formie, która nawiązuje do flory oceanu. Sandra Stachura jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. W swoich projektach skupia się na odkrywaniu nowych tropów w modzie i tworzeniu nowoczesnych, wielowymiarowych projektów na styku mody, rzeźby i architektury.

Projekt Sandry Stachury znalazł się w sesji dla ELLE Polska w czerwcowym numerze 2017 roku.

Zadzwoń teraz