Kolekcja dyplomowa Agnieszki Wolnicy - "Fartuszek" - KSA

Kolekcja dyplomowa Agnieszki Wolnicy – „Fartuszek”

Inspiracją do stworzenia kolekcji dyplomowej Agnieszki Wolnicy, absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU były babcine fartuszki, podomki, charakterystyczny element ubioru gospodyń domowych w czasach PRL. Kolekcję wzbogacają autorskie printy oraz własnoręcznie wykonane akcesoria.

Agnieszka Wolnica za swoją kolekcję otrzymała m.in wyróżnienie Fashion Post, Michała Zaczyńskiego, Fashion Magazine, Styl.pl oraz LPP.

PinAFORE DRESS
The collection was inspired by grandma’s aprons, dressing gowns, a characteristic element of dress of housewives in the times of the PRL. The collection is enriched by prints designed by the author and handmade accessories.

szkoła projektowania ubioru, najlepsze szkoły mody

Projekty Agnieszki Wolnicy pojawiły się m.in. w Elegant Magazine, OCZY-MAG.PL, GMARO Magazine oraz L’Officiel Lithuania.

Foto: Artur Berek
Model: @naataamaaj / @modelpluswarsaw
MUA: @annart_makeup
Muzeum Historii Katowic