Już wkrótce pokaz dyplomowy SAPU - Cracow Fashion Awards! - KSA

Już wkrótce pokaz dyplomowy SAPU – Cracow Fashion Awards!

Cracow Fashion Awards, czyli konkurs kolekcji dyplomowych SAPU to ekscytujące i wyczekiwane wydarzenie w świecie mody, będące za każdym razem popisem kreatywności młodych projektantów. Już za chwilę będziemy świadkami kolejnej edycji CFA! Tymczasem przypominamy zeszłoroczne pokazy.

Podczas Cracow Fashion Awards swe premiery mają najwyżej oceniane kolekcje dyplomantów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Zobaczcie relację z finału CFA 2020 i przypomnijcie sobie finałowe kolekcje!

Agnieszka Wolnica – Fartuszek

Inspiracją do stworzenia kolekcji były babcine fartuszki, podomki, charakterystyczny element ubioru gospodyń domowych w czasach PRL. Kolekcję wzbogacają autorskie printy oraz własnoręcznie wykonane akcesoria.

PinAFORE DRESS
The collection was inspired by grandma’s aprons, dressing gowns, a characteristic element of dress of housewives in the times of the PRL. The collection is enriched by prints designed by the author and handmade accessories.

Aleksandra Szcząchor – Girls just wanna…

Główna inspiracja kolekcji to feministyczny, czeski film – „Stokrotki”. Proste, surowe formy ubioru zostały wykonane z autorsko przygotowanego tyveku.

The main inspiration of the collection is a feminist Czech film – „Daisies”. Simple, raw forms of clothing were made from tyvek made by the author.

Barbara Stopyra – Impromptu

Kolekcja jest inspirowana głównie czarno-białymi fotografiami kwiatów Roberta Mapplethorpe’a.
Wzbogacona autorską biżuterią.

The collection is mainly inspired by black and white photographs of Robert Mapplethorpe’s flowers. Enriched with jewelry made by the author.

Mateusz Gurgul – NEXPRESSIBLE

Kolekcja inspirowana dziełami Zdzisława Beksińskiego oraz klimatem lasu o zmroku. Niekonwencjonalne połączenie materiałów, ręczne wykończenia i autorskie akcesoria.
A collection inspired by the works of Zdzisław Beksiński and the atmosphere of the forest at dusk. Unconventional combination of materials. Accessories made by the author .

Patrycja Segedyn – La belleza

Kolekcja zainspirowana podróżą po Kubie. Całość została wykończona ponad tysiącem koralików.

Collection is inspired by a trip to Cuba. Over a thousand beads were used in the collection.

Sandra Małysz – Metropolitan

Kolekcja opowiada o relacjach między kobietami mieszkającymi w metropoliach, ich różnorodnościach i podobieństwach, wspólnych celach i wzajemnym zaufaniu.

The collection tells us about the relationships between women living in metropolises, their diversity and similarities, common goals and mutual trust.

Victor Fournier – From 20 to 20 Experience

Celem kolekcji było połączenie ubrań przeznaczonych do codziennego użytku i mody lat dwudziestych XX wieku.

In this collection the author combines nowadays everyday clothes with fashion of the twenties of XX century.

Pokaz dyplomowy Cracow Fashion Awards

szkola mody, fashion school, projektowanie mody, stylizacja, szkola online