Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Papier, gotyk i moda w SAPU czyli Junk Fashion Show 2016

Papier, gotyk i moda w SAPU czyli Junk Fashion Show 2016

Papier, gotyk i moda w SAPU czyli Junk Fashion Show 2016

Studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru znów udowodnili swoją kreatywność pokazu Junk Fashion Show 2016.

W czasie pokazu Junk Fashion Show w Krakowie mogliśmy zobaczyć kolekcje stworzone wyłącznie z papieru oraz ubrania nawiązujące do gotyckiego klimatu. Wydarzenie zakończyło Eko Fashion Weekend organizowany przez SAPU. Na wybiegu w Nowohuckim Centrum Kultury zobaczyliśmy aż 300 sylwetek.

Pierwszy rok SAPU dostał trudne zadanie – studenci mieli stworzyć stroje wykonane tylko z papieru, które miało uruchomić ich wyobraźnię i pokłady kreatywności. Z zadania wywiązali się znakomicie, pokazali że potrafią stworzyć zarówno ubrania niekonwencjonalne, nawiązujące do haute couture, jak i stroje niemal gotowe do noszenia.

Na pokaz Junk Fashion Show 2016 do Krakowie specjalnie z Londynu przyleciał ceniony artysta Marcin Giebułtowski, który na wybiegu pokazał autorską biżuterię wykonaną z recyklingowych materiałów. Kolekcję do prezentacji prac Giebułtowskiego użyczyła Anna Krzepkowska, zeszłoroczna absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Wśród gości znalazł się także Michał Zaczyński, znakomity krytyk mody i przyjaciel SAPU, który dzień wcześniej w siedzibie szkoły przeprowadził wykład dla studentów.  W trakcie pokazu Junk Fashion Show 2016 swoje projekty pokazali także uczniowie ze Słowacji, którzy uczyli się w SAPU w ramach wymiany studenckiej Erasmus+.

Drugi rok SAPU pokazał ubrania nawiązujące do gotyckiego klimatu, powieści grozy oraz do romantycznej fantazji i baśniowości. Podobnie jak w czasie części pierwszej, zobaczyliśmy niezwykłe, nieszablonowe ubiory, które z powodzeniem sprawdziłyby się jako kostiumy w filmach grozy czy fantasy, a jednocześnie odzwierciedlały aktualne tendencje w modzie.Wydarzenie Eko Fashion Weekend skupione było na pokazaniu mody w kontekście ekologii oraz gorących dziś trendach – do it yourself oraz CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.

Partnerem generalnym Eko Fashion Weekendu był Papierowy Dizajn, dla którego została stworzona specjalna mini kolekcja ubrań ekologicznych. Partnerami byli również Sylveco oraz Baroque Restaurant & Cocktail. Ubrania zaprezentowały modelki Agencji Promocji Mody REKLAMEX.

Makijaże i fryzury: Artystyczna Alternatywa

Patroni medialni: Radio Eska, Lounge Magazyn, Dziennik Polski, Ekologia.pl, Miasto Kobiet, What’s Up Magazine, Ulica Ekologiczna, Życie Rzeczy, Wydawnictwo Promedia, Fashionbusiness, Moda Męska

Fot. Anna Zborowska

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz