Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

JUNK FASHION SHOW 2015 - KSA

Studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie pokazali swoją kreatywność. W czasie Junk Fashion Show zobaczyliśmy m.in. ubrania wykonane z papieru i materiałów recyklingowych. Junk Fashion Show zakończył Eko Fashion Weekend, organizowany przez Krakowskie Szkoły Artystyczne.

Studenci I roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentowali kreacje wykonane z papieru. Pokazali, że ten materiał można kształtować na rozmaite sposoby, imitując tkaniny. Zobaczyliśmy szeroką paletę pomysłów, od strojów utrzymanych w klimacie nordyckiego minimalizmu po skomplikowane konstrukcje przypominające rzeźbę. Studenci wykorzystali swą pomysłowość w doborze materiałów, stosując m.in. paragony, fragmenty gazet czy… pudełka na jajka.

II rok Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru połączył historię z nowoczesnością. Młodzi projektanci stworzyli kreacje, które wykorzystywały najnowsze trendy, a jednocześnie odwoływały się do mody z przeszłości. Wykorzystywali zarówno reprodukcje dzieł sztuki, jak słynna Mona Lisa, czy motywy regionalne i etniczne, wpisując się w nurt slow fashion. Pokazali, że doskonale znają nie tylko historię mody, ale i historię sztuki.

Junk Fashion Show zakończył Eko Fashion Weekend, organizowany przez Krakowskie Szkoły Artystyczne. Przez trzy dni można było wziąć udział w zajęciach podejmujących temat ekologii i sztuki, warsztatach, wykładach czy wystawach. W budynku KSA przy ul. Zamoyskiego 52 można oglądać interesującą ekspozycję „Reinkarnacja przedmiotu”, która prezentuje sztukę użytkową wykonaną przez studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni.

Partnerzy Junk Fashion Show przyznali swoje nagrody:
| Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku Opakowań SA – Ilona Suska
| tołpa – Anna Nawrocka
| Baroque Restaurant&Coctail Bar – Kuba Rajtarski

Organizatorzy Eko Fashion Weekend: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Agencja Modelek i Promocji Mody REKLAMEX, Polska Fundacja Sztuki i Mody

Partner Generalny: Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku Opakowań SA

Partnerzy: tołpa®, Digital Boards, Biuro Reklamy i Plakatowania Koneser, Baroque Restaurant&Coctail Bar, Antalis Poland

Fryzury: Akademia Stylizacji M.P.Babicz. Makijaż: Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa

Patroni Medialni: Eska, Luksus Portal, Lounge Magazyn, kulturaonline.pl, DaWanda, ekologia.pl, jestemeco.pl, Moda Forum, zielonalekcja.pl, meble.pl, Wydawnictwo Promedia, Fashionbusiness.pl, Moda Damska, Moda Męska, TUBA

Fot. Krakowskie Szkoły Artystyczne

Call Now ButtonZadzwoń teraz