Jan Goraj "Podróże dantejskie" Jan Goraj "Podróże dantejskie"
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Jan Goraj "Podróże dantejskie"

Cykl „Podróże dantejskie” to historia która jest symbolem życiowych zmagań każdego z nas. Wielopłaszczyznowość grafik wzbudza poczucie niepokoju i skłania do głębszej refleksji. Jest to wędrówka w głąb naszych własnych dusz. Większość prac cyklu uosabia ciemne strony naszej ludzkiej kondycji dlatego jest w ciemnych, pesymistycznych barwach oraz przyjmuje kształt wywołujący czasem poczucie lęku i odrazy.

Przejście do czyśćca i raju wiąże się także, ze zmianą kolorystyki i nastroju. U Dantego raj objawia się jako suma wspaniałości, które coraz trudniej opisać słowami. W moich pracach wielość szczegółów nie do końca nazwanych także daje poczucie nieskończonej doskonałości. Pragnę pozostawić widza sam na sam z jego wnętrzem, Obrazem i okiem aby jego najgłębsza podświadomość prowadziła jego osobistego „Dantego”, którym jest on sam poprzez drogę wewnętrznych przeżyć aby przez własne piekło, niebo i raj oczyścił się i pogodził z utraceniem Beatrycze, która w tym wypadku jest jego usilnym pragnieniem stabilizacji, której nigdy nie zazna.

Jan Goraj, 1992. Student Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku fotografii oraz student 2 roku filozofii na Uniwersytecie Śląskim.

Miejsce: Klub Finka, ul. Warszauera 1, Kraków
Czas: 28.05 – 04.06. 2014
Wernisaż: 28.o5.2014 / godz. 18.00

plakat dyplomowy 4s

Call Now ButtonZadzwoń teraz