Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

INDYWIDUALNE 2021 - wystawy dyplomowe SKF - KSA

INDYWIDUALNE 2021 – wystawy dyplomowe SKF

Rozpoczynamy kolejną edycję cyklu wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej FotografiiINDYWIDUALNE 2021! Sprawdźcie szczegóły dotyczące wernisaży.

 

Fotografia to sztuka tworzona przez indywidualistów. Subiektywne podejście do tematu pomaga w tworzeniu artystycznych zdjęć, które zaskakują od strony formalnej i skłaniają do refleksji. Serię takich spojrzeń na otaczający nas świat prezentują „Indywidualne 2021”. To cykl wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii z Krakowa.

Wystawy odbywają się w kilkudziesięciu punktach miasta, zlokalizowane są w galeriach, teatrach, kawiarniach i klubach. Taka koncepcja sprawia, że oglądanie zdjęć łączy się z miejską przygodą i odkrywaniem nowych przestrzeni dla sztuki.

Zdjęcia wykonane przez absolwentów SKF prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową – technikę niezwykle ciekawą od strony formalnej, zbliżającą fotografię do serigrafii. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny.

 

RADOŚĆ

wystawa dyplomowa, szkoła fotografii

Wernisaż: 19 maja 2021 r., godz. 18:00
Miejsce: Szafodzielnia, ul. Prądnicka 7, Kraków
Wystawa otwarta do 18 czerwca 2021 r.

Radość jest projektem o arteterapii i porusza temat zaburzeń i chorób psychicznych. Projekt nigdy nie zostanie w pełni skończony, tak jak choroba psychiczna bądź pewne zaburzenia są niemożliwe do wyleczenia. Praca nad sobą i zaburzeniami trwa całe życie, tak jak i z chorobą trzeba nauczyć się żyć.
Niektórych te dolegliwości przerosły i odeszli z tego świata. Ja zamierzam żyć bardzo, bardzo długo tworzyć, realizować ten projekt jak najdłużej! Za datę rozpoczęcia uważa się 19.06.2021, podczas wernisażu pracy dyplomowej w Krakowskich Szkołach Artystycznych w punkcie Szafodzielnia skupiającym rzeszę fantastycznych osób, a trwać będzie tak długo jak będę żył czyli do końca życia. Więcej o kontynuacji dowiesz się wkrótce.

 

 

BYŁO – JEST – BĘDZIE

szkoła fotografii, wystawa dyplomowa

Wernisaż: 20 maja 2021 r., godz. 18:00
Miejsce: ARTzona, os. Górali 4, Kraków
Wystawa otwarta do 18 czerwca 2021 r.

„Moja dyplomowa wystawa „Było – Jest – Będzie” obejmuje zdjęcia wykonane w technice gumy chromianowej. Przedstawiam w nich swoje emocje związane z izolacją i ograniczeniami epidemii. Od wolności i jej utraty, poprzez zderzenie z twardą rzeczywistością, miotanie się w jej realiach, stany depresyjne i wreszcie wychodzeniem z mroku.”

 

 

NIEPEWNOŚĆ

szkoła foto, kurs foto

Wernisaż: 10 czerwca 2021 r., godz. 20:00
Miejsce: ORAKON – STUDIO W19, ul. Św. Wawrzyńca 19, Kraków
Wystawa otwarta do 18 czerwca 2021 r.

Nikt z nas nie żyje w odosobnionej bańce, do której nie napływają ­informacje spoza niej, nie zaburzając naszego ­życia i  ­rytmu ­funkcjonowania.
Jak pokazał ­ostatni czas, ­wydarzenia, na które nie mamy ­żadnego wpływu mogą całkowicie ­przejąć ­kontrolę nad naszym życiem oraz zmuszać do ­zmiany planów i  podejmowania działań, ­­których  wcześniej nie braliśmy pod uwagę.
Czerpiąc inspiracje z kina, historii ­fotografii oraz własnych przeżyć, stworzyłem cykl będący dla mnie podsumowaniem ­ostatniego, ciężkiego dla większości z nas czasu oraz ­zamknięciem kolejnego rozdziału w moim życiu.

 

 

KRAJ-OBRAZKI

szkoła fotografii, fotografia kreatywna

Wernisaż: 11 czerwca 2021 r., godz. 17:00
Miejsce: Spółdzielczy Dom Kultury Tęcza, Aleja Niepodległości 188, Tychy
Wystawa otwarta do 31 sierpnia 2021 r.

Wystawa dyplomowa nosi tytuł „KRAJ-OBRAZKI”. Nazwa nawiązuje do tematu oraz niewielkich rozmiarów zdjęć natychmiastowych. Mimo iż robię zdjęcia wielkości wizytówki, chciałam zaprezentować je inaczej niż dotychczas, zatem pozwoliłam sobie na różne sposoby manipulacji. Wystawa składa się z trzech części. Pierwsza to dwa kolaże, które zostały zmontowane z oryginalnych zdjęć natychmiastowych. Druga część to typografia chodników – wybrane szesnaście zdjęć w oryginalnych rozmiarach. Trzecią częścią wystawy są powiększenia zdjęć natychmiastowych – oryginały zdjęć zostały zeskanowane, po czym wydrukowane w nawet czternastokrotnym powiększeniu.

 

 

WIZJE

szkoła fotografii, kurs foto

Wernisaż: 11 czerwca 2021 r., godz. 18:00
Miejsce: PAON, ul. Konfederacka 4, Kraków
Wystawa otwarta do 11 lipca 2021 r.

WIZJE to próba przedstawienia świata zawieszonego gdzieś pomiędzy rzeczywistością a imaginacją. Choć nie ma pewności, czy imaginacja nie jest rzeczywista, a rzeczywistość nie jest imaginacją.

 

 

DYSTOPIAN SEA

szkoła fotografii, wystawa dyplomowa

Wernisaż: 14 czerwca 2021 r., godz. 18:00
Miejsce: Bulwar Kurlandzki, ul. Rybaki, Kraków

What does the bottom of the ocean sounds like?
In „Dystopian Sea” the artists takes inspiration from childhood memories with a hint of nightmares and paranoia.
In this fictional story the sea is the bottomless voice whispering your name, it;s the enemy you can never defeat.

 

 

STILL 18

szkoła fotografii, kurs foto

Wernisaż: 18 czerwca 2021 r., godz. 17:00
Miejsce: BOOKBOOK, ul. Krakowska 41, Kraków
Wystawa otwarta do 23 czerwca 2021 r.

„Still Eighteen” is a social storytelling photo project by Yana Mykytiuk about natural beauty and power of women in the age of 40-55, based on 10 acquaintances with Ukrainians. Project was done as a denial on a public statement of French author Yann Moix, who claimed that it’s impossible to love 50-year-old woman, because her body is not extraordinary at all.

 

 

MUZEUM ZNACZEŃ

wystawa dyplomowa, szkoła fotografii

Wernisaż: 18 czerwca 2021 r., godz. 17:00
Miejsce: Galeria 2 Światy, ul Brzozowa 14, Kraków
Wystawa otwarta do 26 czerwca 2021 r.

Muzeum znaczeń
Wymarłe miasta, życie w zamknięciu. Ostatni czas wystawia nas na próbę, zmusza do zajęcia stanowiska i zrewidowania poglądów w wielu kwestiach. Opustoszałe ulice odkrywają nowe – stare artefakty i znaczenia, na które wcześniej w pośpiechu nie zwracaliśmy uwagi. Jesteśmy świadkami zmian, które będą mieć wpływ na nasze przyszłe życie. Muzeum znaczeń to cykl fotografii wykonanych w technice analogowej, odkrywający materię współczesnego Kazimierza na nowo, poszukujący uniwersalnych znaczeń i próbujący nawiązać dialog ze współczesnością.

 

 

DOMINATE(D)

wystawa dyplomowa, szkoła fotografii

Wernisaż: 18 czerwca 2021 r., godz. 19:00
Miejsce: Kina KIKA, ul Krasickiego 18, Kraków
Wystawa otwarta do 28 czerwca 2021 r.

Na wystawie zostaną zaprezentowane niepublikowane wcześniej zdjęcia z serii zatytułowanej „DOMINATE(D)”. Są to fotografie modowe luźno nawiązujące estetycznie do stylistyki PRL.

 

 

ENIGMA

wystawa dyplomowa, szkoła fotografii

Wernisaż: 18 czerwca 2021 r., godz. 19:00
Miejsce: SEKTA, Plac Nowy 3/88, Kraków

Dyplom składa się z serii sześciu fotografii oraz animowanego filmu z udźwiękowieniem. Abstrakcyjne twory, nienaturalne przekształcenia, pełne spektrum odczuć, myśli oraz emocji, budząca niepokój lecz również przynosząca ukojenie
Historia zacierająca granice pomiędzy światem rzeczywistym a alternatywnym.

 

 

GAL 5, 22-23

wystawa dyplomowa, szkoła fotografii

Wernisaż: 21 czerwca 2021 r., godz. 19:00
Miejsce: Kościół dla miasta, ul. Joselewicza 28, Kraków

Gal 5,22-23
W moim projekcie chciałabym pokazać czym dla mnie jest wolność. Moją wolność odnoszę do życia w bliskości z Bogiem. Bycie człowiekiem spełnionym to bycie człowiekiem z którego wylewa się miłość na innych ludzi bez względu na okoliczności . Nic tak wspaniale nie opisuje miłości jak owoce ducha świętego, które znajdziemy w liście do Galacjan 5,22-23.

 

 

PERSONA

wystawa dyplomowa, szkoła fotografii

Wernisaż: 22 czerwca 2021 r., godz. 17:00
Miejsce: Galeria Bałuckiego 15, Kraków

,,Człowiek nakłada maskę, czyli przybiera taką postawę, jakiej się od niego oczekuje. Persona nie jest składnikiem autentycznej osobowości, lecz powierzchnią psychiki. Persona pośredniczy między ego a światem zewnętrznym.’’

Zdjęcia, które intuicyjnie tworzę, sprawiają, że choć przez chwilę mogę skonfrontować się z własną podświadomością, to historia o poszukiwaniu siebie i panaceum, które pozwala trzymać mnie w ryzach samoświadomości.

 

 

CHOROBA ZNANA JAKO LUDZKOŚĆ

wystawa dyplomowa, szkoła fotografii

Wernisaż: 22 czerwca 2021 r., godz. 20:00
Miejsce: Antycafe, ul. Sławkowska 12, Kraków

Dyplom składa się z serii ośmiu fotografii będących kampanią proekologiczną. Obrazuje ona problemy jakie stwarza człowiek, przez cały okres swego istnienia oraz nawołuje do rozważania w jaki sposób żyjemy i co po sobie zostawiamy.

Promotor: dr Marzena Kolarz

 

 

WESTCHNIENIE WEWNĘTRZNE

wystawa dyplomowa, szkoła fotografii

Wernisaż: 23 czerwca 2021 r., godz. 18:00
Miejsce: wystawa online

Westchnienie wewnętrzne
Projekt stanowi podsumowanie rozwijania się mojej osobowości oraz mojego świata wewnętrznego, który z czasem ukształtował się w byt, nazwany roboczo „scenerią”. Pragnę, aby ta opowieść była konceptualną dokumentacją przeżyć, odczuć, myśli i wydarzeń, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat istnienia mojej świadomości.

 

 

ULOTNOŚĆ

szkola-foto

Wernisaż: 23 czerwca 2021 r., godz. 19:00
Miejsce: wystawa online

„Ulotność” to opowieść o chmurach, które są moją fascynacją. Płochliwe, nietrwałe, nieustannie się zmieniające przywodzą na myśl ludzkie dusze i emocje.
„Dusze przemierzają wieki, jak chmury przemierzają niebo i choć ani kształt chmury, ani barwa, ani wielkość nigdy takie same nie zostają, ciągle jest chmurą. I tak samo z duszą jest. Kto rzec może, skąd chmura przywiała? Albo kto tą duszą będzie jutro?” – David Mitchell. Alas chmur

 

PAMIĘĆ

wystawy dyplomowe, szkoła fotografii

Wernisaż: 24 czerwca 2021 r., godz. 19:00
Miejsce: Artefakt Cafe, ul. Dajwór 3, Kraków
Wystawa otwarta do 23 lipca 2021 r.

PAMIĘĆ. Zdolność organizmu do przyswajania, przechowywania i odtwarzania własnych doświadczeń życiowych. Stanowi trwały magazyn zakodowanych śladów pamięciowych o nieograniczonej pojemności. W miarę upływu czasu, w wyniku normalnych procesów metabolicznych, następuje w mózgu dezintegracja, a w rezultacie całkowity zanik zapamiętanego materiału.
„Pamięć” to cykl ośmiu czarno-białych fotografii, wykonany w technice tradycyjnej. Za pomocą eksperymentów, manipulacji obrazem, światłem oraz celowej degradacji materiału światłoczułego próbuję zilustrować sposób w jaki funkcjonuje ludzka pamięć oraz procesy zachodzące w mózgu człowieka. Fragmentaryczność i szczątkowość obrazów, dezintegrację i degradację, tłumienie i wypieranie złych doświadczeń, luki pamięciowe zastąpione wyobrażeniami, a z drugiej strony idealizację i subiektywizację wspomnień.

 

 

INTUICJA

szkoła-fotografii

Wernisaż: 24 czerwca 2021 r., godz. 20:00

“Wewnętrzna nawigacja” popychająca do działania. Kierowana sercem, nie rozumem. Kiedy działamy w zgodzie, czuję satysfakcję. Jeśli nie, frustrację. Nie proszę o pozwolenie na odczuwanie emocji, pozwalam sobie na to, aby być sobą. Staram się działać zgodnie ze swoją ścieżką – odczuwać satysfakcję. To właśnie ona utwierdza mnie w przekonaniu, iż jestem na swojej drodze. Rozważam czym jest estetyka i jakie jest jej połączenie z naszym wnętrzem. Zdjęcia zawierające pewne błędy, tylko z pozoru mogą wydawać się bezużyteczne

 

 

LIGHT

szkoła-fotografii

Wernisaż: 24 czerwca 2021 r., godz. 17:00
Fotograf: Aliaksandra Kurlovich

 

 

EKO NA DEKO

szkoła fotografii, kurs foto

Wernisaż: 25 czerwca 2021 r., godz. 18:00
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu

Czy wstając rano myślimy o miejscu, w którym żyjemy?
Zapewne nie zwracamy uwagi na nasze nawyki, ani na to, co i w jakich ilościach kupujemy.
Ziemia nie jest w stanie wszystkiego pomieścić i daje nam widoczne znaki.
Największym z nich jest zmiana klimatu.
Moja wystawa „Eko na deko” jest zbiorem inscenizowanej fotografii.
Opowiada o różnych aspektach codziennego życia, które przyczyniają się do zanieczyszczania najważniejszego dla nas miejsca – świata.

 

 

POWRÓT ZAPOMNIANYCH BAŚNI

szkola-foto

Wernisaż: 25 czerwca 2021 r., godz. 17:00

Baśnie wzbogacają życie i wnoszą w nie atmosferę cudowności. Można spojrzeć na świat z innej strony, zwykłe rzeczy stają się niezwykłe, a zatem wciąż inspirują…
W swoim projekcie dyplomowym chciałabym pokazać i przypomnieć uczucia, te zapomniane, a może nawet nieznane dla kogoś historie, które czytałam kiedy byłam dzieckiem.
Również pokażę, jak sztuka niewizualna, a dokładnie – bajki, wpływają na nasze wyobrażenie i świadomość, tworzą obraz wizualny z elementami surrealizmu.
Każdy – niezależnie od wieku – znajdzie w baśniach coś dla siebie.

 

 

wystawa, dyplom, fotografia

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz