Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Indywidualne 2019 - wernisaże wystaw dyplomowych SKF - KSA

Indywidualne 2019 – wernisaże wystaw dyplomowych SKF

Każdy absolwent Szkoły Kreatywnej Fotografii pod koniec nauki w naszej szkole zobowiązany jest zorganizować wystawę dyplomową cyklu swych zdjęć. Zobaczcie ujęcia z niektórych wernisaży „Indywidualne 2019„.

Fotografia to sztuka tworzona przez indywidualistów. Subiektywne podejście do tematu pomaga w tworzeniu artystycznych zdjęć, które zaskakują od strony formalnej i skłaniają do refleksji. Serię takich spojrzeń na otaczający nas świat prezentują „Indywidualne 2019”. To cykl wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii z Krakowa.

 

61626977 2409560809278439 4456934902188736512 o

Roksana Romańska EMOTIONS

 

Wystawy odbywają się w kilkudziesięciu punktach miasta, zlokalizowane są w galeriach, teatrach, kawiarniach i klubach. Taka koncepcja sprawia, że oglądanie zdjęć łączy się z miejską przygodą i odkrywaniem nowych przestrzeni dla sztuki. W sumie w 2019 r. zobaczyliśmy około 30 wystaw.

 

Michał Kucharski WHAT TIME IS THE FUTURE?

 

„Szkoła sugeruje sposób podejścia do tworzenia dyplomu. Natomiast tematy oraz metody wykonania są zróżnicowane i jak najbardziej indywidualne. To co łączy wystawy, to konceptualne podejście do tematu i przestrzeganie spójności warsztatowej przez każdego z młodych fotografów”.

Zdjęcia wykonane przez absolwentów SKF prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową – technikę niezwykle ciekawą od strony formalnej, zbliżającą fotografię do serigrafii. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny.

 

 

Prace prezentowane na wystawach są starannie selekcjonowane przez promotorów, wykładowców Szkoły Kreatywnej Fotografii, artystów i czynnych fotografików, m.in. przez dr Jerzego Gawła (dyrektora Szkoły), dr Piotra Korzeniowskiego, dr Tomasza Agata Błońskiego, Marzenę Kolarz. Ich praca z młodymi twórcami uczącymi się w Szkole Kreatywnej Fotografii sprawia, że zdjęcia posiadają walor artystyczny i potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wymagającego odbiorcę.

 

62453020 2730159236998760 6297283377267474432 o

 

Harmonogram wernisaży i wystaw dyplomowych Szkoły Kreatywnej Fotografii:

Indywidualne 2019 Wystawy dyplomowe Szkoły Kreatywnej Fotografii

 


 

Szkoła Kreatywnej Fotografii (SKF):

 • Absolwenci   otrzymują   dyplom  z  tytułem  ARTYSTA  FOTOGRAFIK, który wydawany jest również w wersji anglojęzycznej.
 • Stypendium fundowane przez KSA: stypendium dla najlepszego słuchacza SKF – warunki w zakładce rekrutacja
 • Wysoki poziom nauczania przyciąga do SKF również absolwentów wyższych uczelni artystycznych, którzy traktują ją jako szkołę podyplomową.
 • Szkoła Kreatywnej Fotografii posiada profesjonalną pracownię komputerową wyposażoną w najnowszy pakiet programów Adobe.
 • Słuchacze z Polski mogą również uczyć się w międzynarodowej grupie  Photography  School  in  Englishgdzie zajęcia odbywają się w języku angielskim.
 • Szkoła uprawnia do starania się o wizę 

 

W Szkole Kreatywnej Fotografii spotkasz ludzi, których łączy prawdziwa pasja tworzenia, szczera przyjaźń i skuteczna współpraca. Wystawy najlepszych dyplomów odbywają się w sekcji Photo Fringe w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

A ponadto Szkoła Kreatywnej Fotografii

 • To szkoła o bardzo dobrej opinii – ponad 50% słuchaczy podejmuje naukę w SKF na skutek rekomendacji znajomych, absolwentów szkoły, ludzi z branży, znanych mediów i dziennikarzy
 • To wysoka jakość kształcenia – co można ocenić zapoznając się z pracami studentów i absolwentów prezentowanymi na tej stronie
 • To prestiżowa edukacja – ceniony dyplom otwiera drzwi do zatrudnienia w branży
 • w SKF słuchacze z Polski mogą również poznawać tajniki fotografii w międzynarodowej grupie, w której uczą się obcokrajowcy z całego świata
 • Zapewnia absolwentom bardzo dobre kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie i mogą samodzielnie działać na rynku freelancerskim.
 • Poza obowiązkowymi zajęciami studenci mogą bezpłatnie korzystać ze studia fotograficznego i i ciemni.
 • Wybierana jest również jako szkoła podyplomowa przez osoby posiadające wyższe wykształcenie lub studiujące równolegle na innych uczelniach. Tym samym zdobywają zawód dający niezależność i poszukiwany na rynku pracy. Wszystkie kierunki KSA są otwarte dla słuchaczy zagranicznych.
 • Jest niepubliczną dwuletnią policealną szkołą artystyczną działającą pod nadzorem pedagogicznym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Szkoła Kreatywnej Fotografii / Photography School

Call Now ButtonZadzwoń teraz