Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hi!Fashion 2023 | Pokaz semestralny SAPU - KSA

Hi!Fashion 2023 | Pokaz semestralny SAPU

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie prezentujące kreatywną modę – Pokaz Semestralny Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Hi!Fashion 2023! Pokaz odbędzie się 3 czerwca 2023 r. Liczba miejsc ograniczona –  BILETY.

Zobaczcie projekty zdolnych artystów ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU! Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca o godz. 16:00 w Klubie Studio przy ul. Budryka 4 w Krakowie.

Bilety dostępne są na stronie: www.kupbilecik.pl/imprezy/98053/Krak%C3%B3w/Pokaz+mody+Hi%21Fashion/

Słuchacze SAPU otrzymali od wykładowców dwa kreatywne zadania. I rok SAPU musiał wykonać ubiór z surowej tkaniny bawełnianej. Szukając inspiracji w obiektach niezwiązanych bezpośrednio z modą zaprojektowali ubiory o spektakularnym, rzeźbiarskim charakterze, w których współczesne i nowoczesne podejście było istotniejsze niż aspekt użytkowy.

II rok SAPU miał za zadanie zaprojektować nowoczesne kreacje będące wariacjami na temat prochowca.

Prochowiec to rodzaj letniego płaszcza męskiego i damskiego z lekkiego materiału. Był kontynuacją i funkcjonalnym rozwinięciem wcześniejszego pudermantla jako pierwotnie osłaniającego od kurzu płaszcza przeznaczonego dla automobolistów. W okresie międzywojennym stanowił spopularyzowane letnie okrycie o kroju sportowym i modnie zróżnicowanych fasonach.
Dzisiaj  jest szeroko rozpowszechniony jako wiosenno-letni ubiór wierzchni, nierzadko dwurzędowy z paskiem w talii.
Ten rodzaj okrycia często posiada, charakterystyczne, dodatkowe wykończenia; patki na ramionach, luźny karczek na na plecach lub części przodu, naszywane kieszenie, patki, pasek w talii, itd.

 

Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Cracow School of Art and Fashion Design, Szkoła Kreatywnej Fotografii

Modelki i modele: Reklamex Agencja Modelek i Promocji Mody

Partnerzy: Dziennik Polski, Fashion Business, Małopolska Online, The Spoiled Queen, dlaStudenta.pl, Moda w Polsce, I-REGION, studentnews.pl, Exclusive Magazyn, TUBA

 

Wydarzenie Pokaz Mody Hi!Fashion SAPU na portalu Facebook: www.facebook.com/events/512851923915618?ref=newsfeed

 


Relacja z poprzednich edycji Hi!Fashion:

Zadzwoń teraz