“Freak Show” Julii Korzeniowskiej zdobyło tytuł Kolekcji Roku 2024! - KSA

“Freak Show” Julii Korzeniowskiej zdobyło tytuł Kolekcji Roku 2024!

Podczas tegorocznej edycji konkursu dla młodych projektantów – Cracow Fashion Awards surrealistyczna kolekcja inspirowana XIX-wiecznym cyrkiem dziwadeł zwróciła szczególną uwagę Rady Mody.

Pokaz Dyplomowy SAPU 2024

Julia Korzeniowska wykorzystała niekonwencjonalne materiały oraz autorskie dodatki. Projektantka za swoją kolekcję dyplomową otrzymała również wyróżnienie od marki Bielenda, Teekanne oraz FabLab!

Fot.: Anna Zborowska

Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru rozpoczął 15. edycję Cracow Fashion Week.

Wydarzenie odbyło się 17 marca 2024 r. w Centrum Konferencyjnym Open Source przy ul. prof. Michała Życzkowskiego 23 w Krakowie. W pokazach premierowych wzięło udział 49 absolwentów i absolwentek SAPU oraz School of Fashion Design z Polski i z zagranicy. W pokazach (Premiery, Gala) wzięło udział łącznie około 1000 osób.

Transmisja Pokazu Dyplomowego SAPU na kanale Youtube Krakowskich Szkół Artystycznych: www.youtube.com/watch?v=Q-Cp61ok1Hg

Młodych projektantów oceniało międzynarodowe jury, składające się z wybitnych specjalistów i osobowości świata mody oraz mediów, przedstawicieli tygodni mody oraz wyższych uczelni modowych z Włoch i Chin. Na ich czele stanęli projektantka mody, Anna Jatczak oraz Michał Zaczyński (michalzaczynski.com). Wśród jury tegorocznej edycji znaleźli się również: Wojciech Bednarz (projektant mody), Elena Ciuprina (ilustratorka), Marcin Świderek (Elle), Maria Cristina Rigano (University of the International Studies of Rome), Lidia Popiel (fotografka mody), Aleksandra Rodrigas (Selin Magazine, Holandia), Lidia Przybylska (Moda w Polsce), Bin Chen (Donghua University), Livia Tenuta (Italian Design Day), Zuzanna Chabierska (FashiON! Wrocław Fashion Week), Krzysztof Malcher (OCZY.MAG), Slava Hriadelova (Designum Magazine, Słowacja) Justyna Gamoń-Wesołowska (Fundacja Artystyczna GA MON, Nadwiślański Fashion Week), Aneta Larysa Knap (Folk Design, Polki Folki) oraz Tomasz Bielka (Magazyn Exclusive) Karolina Sołtan i Sandra Szeliga (LPP).

Nagrody oraz wyróżnienia przyznane podczas Pokazu Dyplomowego SAPU 2024 – Cracow Fashion Awards:

KOLEKCJA ROKU
Julia Korzeniowska

KOLEKCJA MEDIÓW
Aleksandra Baran

WYRÓŻNIENIE ZA KREATYWNOŚĆ I WIZJONERSTWO
Kristina Netcal, Martyna Marciniak, Aleksandra Baran

WYRÓŻNIENIE LPP
Angelika Witek (Mohito), Kristina Netcal (House)

WYRÓŻNIENIE LAURA FILIP

WYRÓŻNIENIE MODA W POLSCE
Kinga Palider