Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

FOTOGRAFIA MODY - relacja z warsztatów - KSA

FOTOGRAFIA MODY – relacja z warsztatów

W sierpniu w naszej Szkole odbyły się warsztaty fotografii modowej, które poprowadziła Marzena Kolarz, wykładowczyni Szkoły Kreatywnej Fotografii.

Dziękujemy za relację jednej z uczestniczek warsztatów, ANita sie nudzi.

Oprócz wiedzy merytorycznej, mieliśmy możliwość praktycznego zastosowania wiedzy od razu – można powiedzieć, że zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę.

Pierwszy dzień i mój pierwszy raz w studio : poznawanie różnych rodzajów lamp studyjnych i ich możliwości, praca z modelką, studio ciemne i jasne, pozowanie statyczne i dynamiczne. Myślę, że nigdy wcześniej tak nie drżały mi ręce 

Pozowały nam wspaniałe modelki z agencji modelek Reklamex Agencja Modelek i Promocji Mody : Julia, Kasia i Milena w drugim dniu.

Dzień drugi to totalny hardcore. Skoro poznaliśmy różne typy fotografii modowej, światło i pracę z modelką, czas się wykazać. Kolejna seria zdjęć powstała od zera, tzn. samodzielne wybranie świateł, scenografii z zastanych elementów, pomysł na sesję, stylizacja modelki no i ostateczny kształt czyli zdjęcia do lookbook’a.

Pozowała nam piękna Milena w ubraniach projektu Ewy Gacek.
Zastosowaliśmy mocno kontrastowe oświetlenie dla uzyskania efektu creepy/ teatralnego.Pozwoliło nam to wyeksponować lekko kosmiczne ubrania .

 

 

Warsztaty okiem Made by DianaK:

Same warsztaty zaczęliśmy od krótkiego przedstawienia naszego stanu wiedzy o fotografii oraz naszych oczekiwań co do warsztatów i pokazaniu sprzętu, którym będziemy fotografować :).

Po krótkim wstępie wszystko się zaczęło. Olbrzymia dawka wiedzy w pigułce, praca z modelkami, praca ze światłem, próby układania scenografii, packshoty, lookbooki itp. Nawet nie wiem kiedy minęły te 2 dni. Emocji nie było końca, a każde kliknięcie migawki aparatu dawało coraz to nowsze doświadczenie. A przy tym długie rozmowy o fotografii i oczywiście szyciu, wymienianie się zdobytymi doświadczeniami, poznawanie sprzętu i historii fotografii. A wszystko to w cudownej grupie, której towarzyszyły również wygłupy i zabawy. Aż żal, że ten czas tak szybko minął.

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w warsztatach! Kolejne odbędą się już w ferie zimowe. Śledźcie naszą stronę: https://www.ksa.edu.pl/kursy-warsztaty-szkolenia-w-krakowskich-szkolach-artystycznych

 

 


 

Marzena Kolarz

Jest wykładowcą fotografii mody, fotografii reklamowej, emulsji oraz kursu „Inne aspekty fotografii”. Jest absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych broniąc dyplom w Pracowni Klasycznych Tematów Fotograficznych. Następnie swą edukację kontynuowała na studiach magisterskich. W 2007 r. otrzymała tytuł magistra w Pracowni Fotografii Reklamowej oraz Intermedialnej.
Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W tym roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2016/II.

Marzena Kolarz jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Co roku bierze ona udział w wielu prestiżowych konkursach zajmując tam wysokie miejsca. Uczestniczyła m.in. w Fine Art Photography Awards w Londynie, XIX Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji, Vintage Grand Prix czy IX Międzynarodowym Konkursie im. Edwarda Hartwiga. Okazji do zobaczenia jej zdjęć jest niezwykle wiele. Już jako studentka wystawiała swe prace na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych. W samym 2016 r. prace Marzeny kolaż można było zobaczyć na wystawach w Częstochowie, Poznaniu oraz Trzciance. Marzena Kolarz jest fotografem niezwykle wrażliwym, który doskonale radzi sobie w niemalże każdej dziedzinie. Zdobyła ona liczne nagrody w kategoriach takich jak: martwa natura, portret, fotografia mody, technika mokrego kolodionu czy fotografia otworkowa. Jako pedagog wykazuje się niebywałą wiedzą, którą chętnie dzieli się ze studentami.

Call Now ButtonZadzwoń teraz