Focus on Fashion - FOTORELACJA | CFW 2022 - KSA

Focus on Fashion – FOTORELACJA | CFW 2022

Jednym ze stałych punktów programu Cracow Fashion Week jest międzynarodowa wystawa Focus on Fashion. W tym roku jej wernisaż odbył się 21 marca w Galerii Szarej w Nowohuckim Centrum Kultury. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Tegoroczna wystawa została przygotowana we współpracy z: Belgrade Photo Month, URBAN Photo Awards (Triest, Włochy), oraz Akademią Poliarte (Ancona, Włochy). Głównym organizatorem była Szkoła Kreatywnej Fotografii – część Krakowskich Szkół Artystycznych.

Wystawę można zwiedzać do 28 kwietnia 2022 r.

Tegoroczni twórcy:

Antonina Adler (SKF) we współpracy z Magdaleną Rokosz (SAPU)

Aleksandra Otko (SKF)

Aleksandra Trojnar (SAPU)

Giulia Emili (Academia Poliarte, Włochy)

Izabela Garus (SKF) we współpracy z Anną Szczygieł (SAPU)

Joanna Kołodziej (SAPU)

Klaudia Klimas (SAPU)

Kamila Szcześniak (SKF) we współpracy z Nargiz Salwą (SAPU)

Mateusz Gurgul (SAPU)

Mariola Homoncik (SAPU)

Marta Tomaszewska (SAPU)

Martyna Regucka (SAPU)

Marija Andrić (Belgrade Photo Month, Serbia)

Oliwia Jankowska (SAPU)

Polina Bańki (Ukraina/Węgry)

Paulina Monasterska-Tronina (SKF)

Perla Strappa (Academia Poliarte, Włochy)

Patrycja Segedyn (SAPU)

Robert Szaniszlo (Węgry)

Łukasz Kubiński (SAPU)

Sofija Modosanov (Belgrade Photo Month, Serbia)

Lidia Kokowicz (SAPU) we współpracy z Izabelą Garus (SKF)

www.ksa.edu.pl

www.cracowfashionweek.com

Zdjęcia: Adam Gryczyński / Strefa Foto NCK

Focus on Fashion to nie tylko okazja do zapoznania się z najlepszą współczesną fotografią mody, lecz również do zanurzenia się w kulturowej i estetycznej różnorodności. Na wystawie podziwiać będzie można prace fotografów mody z wielu zakątków świata, zajrzymy więc do niezwykłego świata wyobraźni artystów z m.in. Serbii, Węgier, Ukrainy, a także rodzimych talentów, wśród nich studentów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii.

Przede wszystkim jednak Focus on Fashion to owoc wyjątkowego mariażu mody oraz fotografii: na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia będące efektem współpracy fotografów i projektantów mody skupionych w międzynarodowej społeczności twórczej wokół Krakowskich Szkół Artystycznych.