Film N_HILL Anki Letycji Walickiej

Przestawiamy video promujące dyplomową kolekcje Anki Letycji Walickiej N_HILL w reżyserii Kachny Baraniewicz.

KMAG o projektantce:

„Anka Letycja Walicka, absolwentka Ochrony Środowiska na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, postanowiła rozwijać swoje pasje związane z modą. Dlatego też w 2012 roku ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Obecnie uczy się w Szkole Kreatywnej Fotografii.

Artystka jest laureatką wielu prestiżowych nagród zarówno w Polsce jak i zagranicą. Na jej koncie odnotować można Złotą Nitkę Mediów 2012, główną nagrodę Rady Wysokich Krawców i Rady Mediów na Cracow Fashion Awards 2012, główną nagrodę na Art & Fashion Festival 2012 w Poznaniu, główną nagrodę w konkursie Fashion Culture w Londynie 2013. Jej kolekcja N_HIL, której video promocyjne zamieszczamy poniżej, została ogłoszona najlepszą w konkursie Habitus Baltija 2012. Anka Walicka ukończyła również kurs konstrukcji obuwia, dlatego na szczególną uwagę zasługuje ta część stylizacji. W kolekcji N_HIL artystka czerpie z motywu ludzkiej ręki – drewniane dłonie przy koturnach i tkaniny stworzone przez samą projektantkę (inspirowane liniami papilarnymi) sprawiają, że wszystkie elementy tworzą spójną, przemyślaną całość”