Ewelina Kowal / Kovalowe na Fashion Week Berlin! - KSA

Ewelina Kowal / Kovalowe na Fashion Week Berlin!

Kolekcja naszej absolwentki, Eweliny Kowal / KOVALOWE wraz z biżuterią Yes została pokazana podczas Quartier 206- Fashion Week Berlin!

To kolejny sukces i ogromne wyróżnienie dla absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru!

Zespół:

Model: @jasmin_isk
Photo: @posh by Rafael Poschmann
Choreography/backstage: @yvv93 @wiktoriabielka
Produktion: Producer Quartier 206- Fashion Week Berlin
Organisation: Kasia Stefanów Mystyle-Events
Management: @chris.andler Casablanca Event Produktionsgesellschaft mbH

Ewelina Kowal – New romantic

Kolekcja inspirowana kobiecą sylwetką lat 80-tych, w tym nurtem muzycznym „new romantic”. Innowacyjne techniki plisowania.

Ewelina Kowal – projektantka mody, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie. Finalistka Cracow Fashion Awards. Właścicielka firmy odzieżowej KOVALOWE.

Kolekcja „New Romantic” wyróżniona przez Radę Mody pod przewodnictwem Anny Jatczak. Kolekcja „New Romantic” to własna interpretacja kobiecej sylwetki lat 80-tych, w tym nurtu muzycznego new romantic. Jest to współczesny obraz minionych lat. Szerokie ramiona optycznie powiększające sylwetkę oraz mocno zwężona talia nadająca kobiecości to ukłon w stronę stylu lat 80-tych.

Projektantka nadaje nowoczesnego charakteru kolekcji poprzez zastosowanie innowacyjnych technik plisowania (plisy z nadrukiem). W poszczególnych projektach plisowania umieszczone są w formie detalu wzbogacające sylwetkę. Kolekcję uzupełniają własnoręcznie wykonane skórzane, szerokie pasy oraz autorskie nakrycia głowy.

Projektantka do stworzenia kolekcji wykorzystała tkaniny o naturalnym składzie – kaszmir, jedwab, wełna. W ten sposób nadała szlachetności wyrobom. Nieprzypadkowa kolorystka w odcieniach bieli, czerni, beżu ma na celu nadać eleganckiego, wyniosłego charakteru kolekcji.
Kolekcja „New Romantic” jest osobiście skonstruowana i uszyta przez projektantkę. Ewelinę Kowal w ten sposób chciała ukazać swój kunszt krawiecki i własne spojrzenie na modę. Ze względu na fascynację do mody z przeszłości, autorka obrała sobie jeden cel: ukazać minione lata 80 w nowoczesnym wydaniu.

Ewelina Kowal, SAPU, kolekcja dyplomowa

Ewelina Kowal in UFashOn