Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

II miejsce Ewy Pawlus na Vintage Photo Festival! - KSA

II miejsce Ewy Pawlus na Vintage Photo Festival!

Dyplom absolwentki Szkoły Kreatywnej Fotografii, Ewy Pawlus „Pamięć” został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej.

Nasza tegoroczna absolwentka SKF, Ewa Pawlus otrzymała II miejsce podczas konkursu VINTAGE GRAND PRIX. Nagrodzone projekty będzie można zobaczyć podczas wystawy pokonkursowej 17.09-2.10.2021 w Bydgoszczy.

Więcej o nagrodzonym dyplomie:

PAMIĘĆ. Zdolność organizmu do przyswajania, przechowywania i odtwarzania własnych doświadczeń życiowych. Stanowi trwały magazyn zakodowanych śladów pamięciowych o nieograniczonej pojemności. W miarę upływu czasu, w wyniku normalnych procesów metabolicznych, następuje w mózgu dezintegracja, a w rezultacie całkowity zanik zapamiętanego materiału.
„Pamięć” to cykl ośmiu czarno-białych fotografii, wykonany w technice tradycyjnej. Za pomocą eksperymentów, manipulacji obrazem, światłem oraz celowej degradacji materiału światłoczułego próbuję zilustrować sposób w jaki funkcjonuje ludzka pamięć oraz procesy zachodzące w mózgu człowieka. Fragmentaryczność i szczątkowość obrazów, dezintegrację i degradację, tłumienie i wypieranie złych doświadczeń, luki pamięciowe zastąpione wyobrażeniami, a z drugiej strony idealizację i subiektywizację wspomnień.

 

Vintage Photo Festival

Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej – Vintage Photo Festival – to cykliczne przedsięwzięcie zrodzone w 2015 roku z pasji do fotografii tradycyjnej. Pomimo wielkiej rewolucji i ewolucji w zakresie fotografii cyfrowej, możemy zauważyć powrót, czy wręcz odrodzenie tradycyjnej fotografii tak zwanej analogowej. Aparaty na klisze wracają do łask. Co potwierdzają obserwacje producentów filmów fotograficznych. , takh jak Kodak, który w ostatnich latach przywrócił produkcję kilku rodzajów filmów negatywowych wycofanych z rynku. Coraz młodsi twórcy swoim medium wyrazu czynią tak zwaną fotografię analogową.

Idea festiwalu oparta jest o bogate tradycje fotograficzne Bydgoszczy, gdzie jeszcze do lat 90. XX wieku działała druga co do wielkości w kraju fabryka produkująca materiały fotograficzne FOTON. Na bazie tego dziedzictwa kulturowego stworzyliśmy prekursorski festiwal poświęcony fotografii tradycyjnej, którego mocną stroną jest nowoczesna platforma edukacyjno-animacyjna. Celem festiwalu jest propagowanie fotografii tradycyjnej i prezentacja aktualnych trendów w tej dziedzinie.

 

 


 

INDYWIDUALNE 2021 – wystawy dyplomowe SKF

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz