Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ewa Minge w SAPU

Ewa Minge w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

W piątek w ramach wydarzenia 20 spotkań z osobowościami mody na 20 – lecie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU gościliśmy Ewę Mingę. Spotkanie prowadził dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych – Jerzy Gaweł.


Ewa Minge od ponad 20 lat Ewa Minge prowadzi dom mody i buduje wizerunek swojej marki. W 2003 roku jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie, podczas prestiżowej imprezy Donna sotto le Stelle. Ponadto otrzymała nagrodę od mera Rzymu za zasługi dla wiecznego miasta, a włoska organizacja Alta Moda nagrodziła jej dorobek tytułem Next Couture.

Eva Minge jest posiadaczką Oskara Mody, Złotego Medalu na międzynarodowych targach w Moskwie i w Kijowie oraz nagrody Złotego Wieszaka. Firma została trzykrotnie laureatem konkursu na luksusową markę roku.
Kolekcje projektantki prezentowane były podczas pokazów i tygodni mody Rome Fashion Week Alta Roma, a także w Mediolanie, Kijowie, Paryżu, Montrealu, Moskwie, Barcelonie, Berlinie, Wiedniu czy Dubaju. Od 2008 roku Eva Minge jest gościem Paris Haute Couture. Co więcej, projektantka współpracuje z wieloma firmami i zajmuje się tworzeniem akcesoriów takich jak okulary, obuwie, biżuteria. Duży sukces zapewniły jej także projekty mebli i wyposażenia wnętrz firmowane nazwą Eva Minge Home.
Bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie.

Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Call Now ButtonZadzwoń teraz