„Sceny ze snu” | DYPLOMY SZKOŁY REŻYSERII - KSA

„Sceny ze snu” | DYPLOMY SZKOŁY REŻYSERII

Zapraszamy na Dyplomy Szkoły Reżyserii inspirowane „Snem nocy letniej” Wiliama Shakespeare’a. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca 2023 r. (niedziela) o godz. 17:00 na Scenie Dekerta 10 w Krakowie.

Opieka reżyserska i pedagogiczna: Michał Rzepka

Choreografia: Justyna Kaczmarska-Orawiec

Słuchacze Szkoły Reżyserii:

Kamil Sokołowski – „Sen Nocy Letniej 2049”

Apolonia Morawska – „PUKanie do snu”

Ewa Gil – „Trofeum”

Tatiana Judycka –„Sen (nocy) nieletniej”

Tomasz Szulakowski – „Dylematy aktorek”

Marta Głogowska – „Shakespeare’s Town”

Aneta Gołębiowska – „Pretekst”

Anna Gołębiowska – „Wigilia”

Autorka obrazu wykorzystanego na plakacie: Julia Sznober

Szczegóły:

▪ Kamil Sokołowski – „Sen Nocy Letniej 2049”
Jest rok 2049. Przyroda wariuje, społeczeństwa się rozpadają, a tych którzy powinni coś z tym zrobić unosi prąd dekadencji. Dlaczego więc nie postarać się aby skowyt, którym skończy się świat przypominał choć odrobinę jęki rozkoszy?

▪ Apolonia Morawska – „PUKanie do snu”
Jesteście Państwo na niebywałym pokazie iluzjonistycznym, pełnym intensywnych wrażeń.
Jak wpłynie na Was świat magii?
Iluzja, intryga, krwawiące serca.
Sen na jawie. Koszmar?
Niczego nie można wykluczyć.

▪ Ewa Gil – „Trofeum”
Kobieta.
Niewinna, zgrabna, kochająca, opiekuńcza, płodna, płeć piękna, słabsza płeć, femme fatale,
Jaka jest jej rola? Do czego można jej użyć?

▪ Tatiana Judycka – „Sen (nocy) nieletniej”
To umuzyczniona adaptacja komedii Shakespeare’a, w której dziewczyny z poprawczaka – po intensywnych warsztatach teatralnych i muzycznych – chcą spróbować swoich sił i wystąpić przed prawdziwą publicznością. Ale niewinna zabawa w teatr, przeradza się w wieczór celebrytek, gdzie dziewczęca nieśmiałość miesza się z zuchwałością.

▪ Tomasz Szulakowski – „Dylematy aktorek”
„Dylematy Aktorek” (scena dla dwóch) opowiada o aktorce, która prosi drugą o zastępstwo w spektaklu „Sen nocy letniej”. Kiedy druga aktorka dowiaduje się, że jej zastępstwo wynika z tego, że pierwsza udaje się na plan reklamy – postanawia z zazdrości utrudnić jej zadanie.

▪ Marta Głogowska – „Shakespeare’s Town”
Wśród dymów Chicagowskiego baru, swoją pajęczą sieć zarzucił detektyw Henry Puck. Intryga może jednak się rozsypać, jak domek z kart i w każdej chwili doprowadzić do tragedii.

▪ Aneta Gołębiowska – „Pretekst”
Szukamy pretekstów, żeby usprawiedliwić się przed samym sobą. Odwlekamy nieuniknione.

▪ Anna Gołębiowska – „Wigilia”
W wigilijny wieczór Oberon kolejny raz nie dotrzymuje obietnicy i nie pojawia się na czas na kolacji, na której czeka na niego Tytania i ich synek Adaś…

Więcej informacji o Szkole Reżyserii, programie, wykładowcach i rekrutacji:  www.ksa.edu.pl/szkola-aktorska/szkola-rezyserii