Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dni otwarte Muzeów Krakowskich - niesamowita wystawa w Muzeum Etnograficznym - KSA

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI MUZEÓW KRAKOWSKICH

 

Muzeum Etnograficzne w Krakowie

17 listopada 2013, wstęp wolny

Gdzie: Ratusz (pl. Wolnica 1) oraz Dom Esterki (ul. Krakowska 46), Kraków

Kiedy: 17 listopada 2013 r.

Wstęp wolny

W niedzielę, 17 listopada, Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na spotkania i warsztaty zorganizowane z okazji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów. W tym roku Dzień przebiegnie w MEK pod hasłem wyjątkowych kolekcji. Będzie można zobaczyć nową kolekcję strojów i zdjęć z Gwatemali (premierowy pokaz kupionych w tym roku obiektów) oraz zbiór dziewiętnastowiecznych fotografii Michała Greima.

W tę niedzielę Muzeum będzie czynne wyjątkowo od godziny 10.00 do 16.00.

Na wszystkie wystawy i wydarzenia – wstęp wolny.

W ramach Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich zapraszamy do udziału w spotkaniach:

 

  • „Kolory Gwatemali”, Ratusz, pl. Wolnica 1

Zapraszamy do rozmowy z Danutą Gowin, kolekcjonerką i podróżniczką, od której Muzeum kupiło zbiór strojów i zdjęć przywiezionych z Gwatemali. Będzie to okazja do wysłuchania opowieści o kulisach powstania kolekcji i badaniach, prowadzonych przez podróżniczkę od 1981 roku.

Pierwsze spotkanie z Danutą Gowin odbędzie się od 12.00 do 13.00, kolejne – od 15.00 do 16.00. Przez cały dzień będzie można oglądać najnowsze nabytki.

  • „Fokus na Kamieniec Podolski”, Dom Esterki, ul. Krakowska 46

Zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztaty związane z wystawą „Ciemne świecidło. Fotografie Michała Greima (1828–1911)”. W fotografii często ważny jest detal, szczegół widoczny przy bliższym kontakcie ze zdjęciem. Waga detalu zwiększa się w przypadku zdjęć dawnych, których rozmiary nie przekraczają kilkunastu centymetrów. Pomiędzy godziną 12:00 a 14:00 zapraszamy do wspólnego przyjrzenia się fotografiom  Michała Greima i zadania pytań otwierających nowe kierunki interpretacji.

Dodatkowo przez cały dzień zapraszamy do pobierania instrukcji zawierającej ciekawe informacje i tropy pozwalające bliżej  poznać świat dawnego Kamieńca Podolskiego oraz stanąć twarzą w twarz z jego mieszkańcami.

 

 mek_Obiekt z kolekcji Danuty Gowin

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz