Damian Łukasz "Welta"

„Welta” to zbiór krótkich historii, fragmentów i chwil. Każda z nich przedstawia kobietę w prywatnej przestrzeni, gdzie poczucie bezpieczeństwa przeplata się z niepokojem, spowodowanym ingerencją w jej prywatność. Fragmenty te, połączone w całość, ukazują pewien schemat zachowań i reakcji. Welta jest nie tylko narzędziem, aparatem użytym do zdjęć. Welta to przede wszystkim wspólna cecha każdej ze sfotografowanych kobiet. To mowa ciała, poza, gesty będące formą obrony swojej intymności.”Welta” to surowy obraz kobiety w jej prywatnej przestrzeni ograniczonej obecnością fotografa.

Promotorem wystawy jest dr hab. Piotr Korzeniowski, prof. ASP w Krakowie.

miejsce: FORUM Przestrzenie
wernisaż: 12 czerwiec, 19:00
czas trwania 12-22 czerwca 2014

Damian Łukasz (1992)
Student fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych (Szkoła Kreatywnej Fotografii). Zajmuje się głównie fotografią portretową i artystyczną, jednak najbliższa jest mu fotografia aktu. W jego portfolio na próżno szukać bajkowych historii i wyimaginowanych sytuacji. W swoich pracach skupia się na przedstawieniu kobiecego ciała, faktury skóry i emocji w sposób prawdziwy, realistyczny, często nawet brutalny i prowokujący. Miłośnik tradycyjnych technik fotograficznych, pracy w ciemni. Pracuje na analogowych aparatach średnioformatowych, fotografując głównie przy świetle zastanym.

welta