Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

CRACOW FASHION WEEK | tydzień odpowiedzialnej mody! - KSA

CRACOW FASHION WEEK | tydzień odpowiedzialnej mody!

Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03), organizowany przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, odbędzie się pod hasłem „fashion & ecology”. Partnerami wydarzenia skupionego na CSR są międzynarodowe organizacje walczące o odpowiedzialną modę – Foundation to Support Animal Protection PETA, Fashion Revolution oraz Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie koordynująca w Polsce kampanię Clean Clothes.

Cracow Fashion Week, którego partnerami są Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, rozpocznie konkurs Cracow Fashion Awards, będący zarazem pokazem dyplomowym Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU (18 marca). W czasie uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków nagrodzone zostaną najlepsze kolekcje dyplomantów SAPU, zobaczymy także międzynarodowe pokazy gościnne z Polski, Szwecji, Hiszpanii i Ukrainy. W jury zasiądą osobowości polskiej mody, m.in. duet MMC Ilona Majer i Rafał Michalak, Natasha Pavluchenko, Dorota Wróblewska, Anna Jatczak, Ola Bajer czy Gosia Sobiczewska.

Pat Guzik, absolwentka i wykładowca SAPU, zaprezentuje swoją kolekcję, która wygrała międzynarodowy konkurs EcoChic Design w Hongkongu dla designerów stosujących zasady zrównoważonej mody.

plakat-cfw-2017

Uroczystym finałem Cracow Fashion Week będzie pokaz No Waste, który odbędzie się w sobotę, 25 marca, w Studiu Zabłocie. Studenci SAPU pokażą unikalne kolekcje recyklingowe stworzone z materiałów pochodzących z odzysku. Pat Guzik sprawowała opiekę artystyczną nad projektantami.

W ciągu całego tygodnia, od 18 do 26 marca, można będzie wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących w Krakowie. Odbędą się warsztaty i wykłady, z których wiele będzie dotyczyć społecznej odpowiedzialności mody i biznesu. W programie jest również debata dotycząca społecznej odpowiedzialności mody, w której wezmą udział przedstawiciele PETA, Fashion Revolution, Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz młodzi projektanci.
W Kinie Pod Baranami zostaną wyświetlone filmy prezentujące kwestię etyki w modzie oraz nie wykorzystywania zwierząt w procesach produkcyjnych. PETA pokaże nagradzaną na festiwalach produkcję dokumentalną „Inside Fur” (Norwegia, 2014), a Fashion Revolution – dokument „The True Cost” (USA, 2015), który skupia się na etyce w branży mody.

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie (FKO) jest ogólnopolską organizacją prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Fashion Revolution to organizacja powstała w Wielkiej Brytanii, która organizuje co roku Fashion Revolution Day, zadając wszystkim pytanie „kto stworzył nasze ubrania”. PETA, która liczy na świecie ponad 5 mln wspierających osób, to międzynarodowa fundacja zajmująca się walką o prawa zwierząt i sprzeciwiająca się ich wykorzystywaniu.

Call Now ButtonZadzwoń teraz