Cracow Fashion Week 2022 - KSA

Cracow Fashion Week 2022

Cracow Fashion Week 2022 dobiegł końca. Dziękujemy uczestnikom wydarzenia, projektantom, partnerom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczna edycja była wyjątkowa!

Cracow Fashion Week 2022 (19-27.03.2022)

To był bardzo intensywny tydzień! Za nami dziesiątki pokazów mody, wernisaże wystaw, występy taneczne, warsztaty, wykłady oraz wyjątkowy koncert charytatywny.

Krakowski Fashion Week rozpoczął się 19 marca premierami kolekcji dyplomowych absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Podczas Cracow Fashion Awards jury, w którym zasiadło wiele ważnych osobowości świata mody oraz mediów jednogłośnie wybrało najlepszą kolekcję roku – “Metamorphosis” zaprojektowaną przez Artura Rybę. Nagrody trafiły również do Karoliny Buszczak, Gabrieli Chat, Svetlany Khomenko, Bazylego Pissa, Elżbiety Prukiej, Tomasza Radwańskiego, Martyny Reguckiej, Oliwii Sobczak oraz Doroty Senkary. Olbrzymie gratulację należą się wszystkim młodym projektantom, którzy wzięli udział w pokazach w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Więcej informacji o Pokazie Dyplomowym SAPU:

„Metamorphosis” najlepszą kolekcją Pokazu Dyplomowego SAPU!

Po raz kolejny nie była to „zwyczajna” edycja CFW. Realizując ją, prócz przygotowania wielkiego, modowego wydarzenia przyświecała nam jeszcze jedna idea. Co możemy zrobić podczas aktualnie panującej sytuacji? Jak wykorzystać „artystyczny potencjał” Krakowskich Szkół Artystycznych? Olbrzymie podziękowania wędrują do Szkoły Aktorskiej SPOT oraz Szkoły Choreografii, które pod przewodnictwem Anny Dijuk-Bujok, Justyny Kaczmarskiej-Orawiec oraz Jarosława Olszewskiego przygotowały niezwykły Koncert Charytatywny dla Ukrainy. Dziękujemy również Caritas Archidiecezji Krakowskiej za współpracę i przeprowadzenie zbiórki na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny.

cracow_fashion_week_2022

Więcej informacji o Koncercie dla Ukrainy:

Krakowskie Szkoły Artystyczne dla Ukrainy | CFW 2022

Wkrótce w naszych aktualnościach pojawi się więcej zdjęć z CFW: www.ksa.edu.pl/category/aktualnosci

Jednocześnie zapraszamy na dodatkowe wydarzenie, jakim będzie OLIWIA MONTE POP-UP STORE, który odbędzie się 2 kwietnia w butiku przy ul. Stradomskiej 10 w Krakowie.

Relację z pokazu dyplomowego SAPU można obejrzeć na kanale Youtube:

www.youtube.com/watch?v=eeO_1v9ufQ4

Oficjalne hasztagi:

#cfwkrakow #sapudiploma #cracowfashionweek

Zdjęcie w nagłówku: Aneta Kościółek

Organizatorzy Cracow Fashion Week: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF. Szkoła Choreografii, Szkoła Visual Merchandisingu, Reklamex Agencja Modelek i Promocji Mody

Miasto Kraków, ICE Kraków Congress Centre, Sztuka do rzeczy – design w Krakowie

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MIASTA KRAKOWA

Współorganizator Gali Cracow Fashion Awards 2022: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Partnerzy Cracow Fashion Week 2022: WORTH Partnership Project, Kupuj Odpowiedzialnie, Fashion Revolution Poland, OdpowiedzialnaModa.pl, Nextrope, EVA Engines, Nowohuckie Centrum Kultury, Galeria Cenrum, Koneser, LIVEE, Muzeum Krakowa, LPP, Ambasada Sri Lanki, Niebieski Art Hotel & Spa, Park Inn by Radisson, Radisson Blue, Novotel Krakow Centrum, Ibis Krakow Centrum, Mercure Krakow Stare Miasto, Garden Square Hotel, Poliarte Accademia di Belle Arti Design, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, AOD – Create, design, innovate, Donghua University, Black Cliff Media, Basketball Ladies League, Slow Fashion Cafe, BGD Photo Month, URBAN Photo Awards Contest, T.K. ZHURGENOV KAZAK NATIONAL ACADEMY OF ARTS, European Fashion Accelerator, Academica, URSS AGH. Akademia Mody AGH, Fashion Night UEK, Juwenalia UEK, Perfumerie Douglas Polska, Słodki Wentzl Cafe. Tydzień dla Ziemi, Samorząd Studentów Wydziału Biologii UJ, Restauracja Hawełka

Patronat medialny: Michał Zaczyński, OCZY.MAG, RMF MAXXX, RMF Classic, HAREL, Play Kraków, Fashion Magazine, Fashion Post, The Spoiled Queen, VASA Project, Polish Express, Fashion Business, i-region, Małopolska Online, dlaStudenta.pl, Londynek.net, Dziennik Polski, TUBA, Design Book, ARTS THREAD, Anywhere.pl Platforma Medialna, Krakow Eventland – top events & places