Buty z kolekcji ANKI LETYCJI WALICKIEJ, SAPU

ANKA LETYCJA WALICKA i jej kolekcja Curb_65

Zobaczcie film przedstawiający proces powstawania butów do kolekcji Curb_65, którą zaprojektowała Anka Letycja Walicka, absolwentka i wykładowca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru.

– – – > > >  https://vimeo.com/192749199 < < < – – –

Film powstał we współpracy z Kachną Baraniewicz, Michałem „Sajni” Sajnogiem (postprodukcja i animacja), Plankton TV, Krzysztofem „Squal” Podolskim (muzyka), Niną Gregier (prostekreski.com) oraz Domeno Shoes Factory (domeno.com).

Anka Letycja Walicka swoją pasję związaną z modą rozwinęła w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, którą ukończyła w 2012 roku. Odbyła staż w paryskim Atelier Aśka oraz kurs projektowania tkanin przy użyciu termotransferu na University of the Arts London Central Saint Martins. Zdobyła szereg prestiżowych nagród na konkursach krajowych i za granicą. Otrzymała między innymi Złotą Nitkę mediów 2012 oraz wyróżnienie kreatorów Złota Nitka 2012. Ponad to zdobyła główną nagrodę Rady Wysokich Krawców i Rady Mediów na Cracow Fashion Awards 2012, drugie miejsce na Off Fashion Kielce 2012, główną nagrodę na Art & Fashion Festival 2012 w Poznaniu, główną nagrodę w konkursie Fashion Culture w Londynie 2013. Jej kolekcja N_HIL została ogłoszona najlepszą w konkursie Habitus Baltija 2012.