Bunglyndi Pauliny Koszut. Seria zdjęć na ziemiach Islandii. - KSA

Bunglyndi Pauliny Koszut. Seria zdjęć na ziemiach Islandii.
  • On Lipiec 22, 2019

Bunglyndi to dyplom absolwentki Szkoły Kreatywnej Fotografii, Pauliny Koszut. Zachęcamy do przyjrzenia się zdjęciom.

Wystawa Pauliny Koszut „Bunglyndi” odbyła się w czerwcu w Forum Przestrzenie, przy ul. M. Konopnickiej 28.

Þunglyndi można ubrać w obrazy. Spojrzeć prosto w oczy pięknej, acz delikatnej urody kobiecie i odkryć, iż co rusz zamiera jej wzrok. Można także rozmawiać wieloma językami (nie)spełnienia z własnym kochankiem. Po czym wracać do jego łóżka widząc sine wargi na jego twarzy. Zamraża ci kręgosłup, łamie głowę na trzy półkola. Jesteś kompletnie sam przez cała swoją wędrówkę.

Seria Þunglyndi powstała na ziemiach Islandii. Jest tworem, który zaistniał dzięki obserwacji osób z otoczenia autorki, dotkniętych jedną z najcięższych chorób XXI – depresji.

Zdjęcia Pauliny Koszut można było zobaczyć również podczas tegorocznej edycji Krakow Photo Fringe.

Indywidualne:

Cykl wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii (SKF). Pierwsza edycja Indywidualnych odbyła się w 2009 roku.

Co roku w ramach Indywidualnych w różnych galeriach i kawiarniach w Krakowie odbywa się kilkadziesiąt wystaw fotograficznych, prezentujących prace dyplomowe absolwentów.

Zdjęcia prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, fotografię inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową.

Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny. Co roku przyciągają one liczną publiczność.

Zdjęcia prezentowane na wystawach są starannie selekcjonowane przez promotorów, wykładowców Szkoły Kreatywnej Fotografii, m.in. przez dr Jerzego Gawła, dr Piotra Korzeniowskiego, dr Tomasza Agata Błońskiego, mgr sztuki Marzenę Kolarz oraz mgr Jerzego Pireckiego. Co gwarantuje znakomity poziom artystyczny prezentowanych zdjęć

Organizatorem cyklu wystaw jest Szkoła Kreatywnej Fotografii oraz Polska Fundacja Sztuki i Mody.

Indywidualne Wystawy dyplomowe Szkoły Kreatywnej Fotografii