Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bogusław Paruch, exterior designer w Ford Motor.

Bogusław Paruch – projektant, stylista oraz exterior designer w firmie AUDI AG oraz Ford Motor Company (Niemcy)

Bogusław Paruch to wybitny polski projektant oraz stylista, który swe miejsce odnalazł na stanowisku exterior designera w firmie AUDI AG oraz Ford Motor Company.

Wśród jego pasji znajduje się m.in. motoryzacja oraz rysunek, które stara się łączyć w swej pracy. Bogusław Paruch swe artystyczne umiejętności rozwijał studiując na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. W 2007 r. uzyskał tytuł magistra broniąc pracę „Nowoczesne systemy transportu – Muskulös: ciężarówka 2020” u prof. Wilhelma Semaniszyna. Studiował również w Fachhochschule w Pforzheim. Następnie odbył praktyki w Audi.  Czuł pewien niedosyt i kontynuował naukę. Tym razem jego wybór padł na Scuola Politecnica di Design SPD w Mediolanie, gdzie ukończył specjalizację Car Design.

Bogusław Paruch jest m.in. twórcą projektu ekologicznego dwukołowego pojazdu Mobil Evolution, który umożliwia jazdę w pozycji poziomej oraz pionowej (wertykalnie i horyzontalnie). Jest to niezwykle przemyślany i użyteczny samochód na miarę przyszłości.

Paruch niejednokrotnie był nagradzany w wielu konkursach. Został doceniony m.in. podczas międzynarodowego konkursu Stile Italiano Giovani . W 2007 r. wziął udział w VDA Future Road Transport 2020 zorganizowanym przez German Design Council. Uczestniczył również w Biennale Młodych Artystów.

Artysta obecnie pracuje w zespole projektowym Ford Motor Company w Kolonii.

Zdjęcie: https://soundcloud.com/boguslawparuch

Call Now ButtonZadzwoń teraz