Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bielskie reminiscencje Mateusza Taranowskiego

Mateusz Taranowski, młody, polski fotograf, absolwent Akademii Sztuk Pięknych przenosi nas w niesamowitą podróż w czasie. W każdym mieście historia przeplata się z teraźniejszością. Zmiany możemy zaobserwować w każdym jego zakątku, począwszy od architektury, przez zmiany w transporcie miejskim po mentalność ludzi i ich sposobu i stylu życia. Tempo przemian jest jednak czasem zbyt szybkie, zbyt gwałtowne byśmy mogli zapamiętać każdy fragment miasta i jego historii. Co więcej, czasy naszych dziadków i pradziadków są dla nas zbyt odległe i w gruncie rzeczy pozostają zagadką. Możemy obserwować je jedynie na starych fotografiach, wsłuchując się w niesamowite opowieści z tamtych lat.

Prezentowany tutaj cykl fotograficzny prezentuje nam historię Bielska-Białej, rodzinnego miasta autora, położonego na śląsku. Jak sam autor pisze, zderzenie przeszłości z teraźniejszością odzwierciedla przemiany, które nastąpiły na przestrzeni wieków. Autor, dzięki swojej nadzwyczajnej wnikliwości w historię miasta oraz precyzji wykonania, przygotował dla nas cykl, który pozwala wręcz dotknąć materii tego miejsca. Perfekcyjne zestawienie obrazów sprzed lat ze współczesnym widokiem miasta, potęguje niesamowitą atmosferę i magię tego miejsca.  Wszystkie prezentowane tutaj prace pochodzą bezpośrednio od autora.

tekst: Agnieszka Janik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Call Now ButtonZadzwoń teraz