Bartłomiej Jurecki finalistą The Miami Street Photography Festival! - KSA

Bartłomiej Jurecki finalistą The Miami Street Photography Festival!

Absolwent Szkoły Kreatywnej Fotografii, Bartłomiej Jurecki został finalistą międzynarodowego konkursu The Miami Street Photography Festival (MSPF).

Fotografia Bartłomieja zrobiona podczas Redyku w Maniowach trafiła do TOP 23 zdjęć z całego świata!

The MSPF

​The MSPF is an international photography festival, in partnership with History Miami Museum, showcasing the best of contemporary Street Photography viewed through the eyes of emerging photographers in this genre. The goal of the Festival is to establish a global platform for learning through exhibitions, workshops, lectures and other events.

Bartłomiej Jurecki był również wykładowcą reportażu w Szkole Kreatywnej Fotografii.

Urodził się w 1985 r. w Zakopanem. Swą największą pasję, jaką jest fotografia rozwijał również w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Uzyskał tam tytuł magistra Fotografii.
Mimo młodego wieku Bartłomiej Jurecki jest już laureatem wielu prestiżowych konkursów organizowanych na międzynarodową skalę. Wśród kategorii, którym poświęca się w szczególny sposób znajdują się życie codzienne, wydarzenia oraz sport.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:

• Finalista konkursu Siena International Photo Awards 2016
  • II miejsce w kat. Sport w konkursie Grand Press Photo 2016
  • I miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kat. Przyroda za zdjęcie kontrowersyjnego zwyczaju oczyszczania koni w ogniu w San Bartolome de Pinares w Hiszpanii.
  • wyróżnienie w konkursie National Geographic Traveler Photo Contest
  • wyróżnienie w konkursie International Photography Awards 2014 w kategorii Editorial /General News za fotoreportaż z Haiti po trzęsieniu ziemi.
  • nominacja do nagrody Grand Press Photo w kategorii Kultura i Człowiek
  • trzykrotne wyróżnienie w konkursie International Black & White Photography Contest „Monochrome Awards”
  • trzy nominacje do nagrody SGL Local Press 2014 w kategorii Fotografia Prasowa.
  • główna nagrodę w konkursie SGL Local Press 2014 w Kategorii Fotografia i Fotoreportaż
  • III miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Przyroda
  • I miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Życie Codzienne
  • III miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Środowisko • III miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Sport
  • główna nagrodę w kategorii Fotoreporter w konkursie Nagroda Dziennikarzy Małopolski za fotoreportaż
  • trzykrotne wyróżniony w konkursie International Black & White Photography Contest „Monochrome Awards” w kategorii dla profesjonalistów
  • I miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Wydarzenia
  • nominacja do nagrody Grand Press Photo w kategorii Sport za fotoreportaż.
  • I miejsce w Wielkim Konkursie National Geographic w kategorii Najszybciej do doskonałości.
  • laureat Konkursu Fotografii Ulicznej – Leica Street Photo – Moment jest jeden