Artur Ryba w finale konkursu ZŁOTA NITKA 2022! - KSA

Artur Ryba w finale konkursu ZŁOTA NITKA 2022!

Nasz tegoroczny absolwent oraz laureat Cracow Fashion Awards, Artur Ryba znalazł się wśród finalistów Złotej Nitki 2022! Finałowy pokaz odbędzie się już 26 listopada 2022 r.

Absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Artur Ryba znalazł się w gronie piętnastu zdolnych, młodych projektantów, którzy już za miesiąc będą walczyć o zdobycie głównej nagrody – 30 000 zł.

312015955 210115168036265 5107932228103246700 n

Złota Nitka to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych projektantów, który od trzydziestu lat kreuje scenę mody w Polsce.

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych nie wcześniej niż w 1987 roku.

Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs ma na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów.

Gala finałowa
Ogólnopolskiego Konkursu
Złota Nitka 2022
26 listopada 2022 roku

312275856 540029161458495 437218080308926744 n 1

JURY ZŁOTEJ NITKI 2022

Aneta Dalbiak
Dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Marta Kowalska
Redaktor prowadząca Elle.pl

Karolina Limbach
Stylistka magazynu „Elle”

dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska, prof. uczelni
Dziekan Wydziału Sztuk Projektowych ASP w Łodzi

Mariusz Przybylski
Projektant mody

Agnieszka Ścibior
Ekspert w dziedzinie mody, producentka filmowa, absolwentka ASP w Łodzi

Marcin Świderek
Szef działu mody magazynu „Elle”

Hanna Zdanowska
Prezydent Miasta Łodzi

Mikołaj Żurek
Laureat Złotej Nitki 2021

Artur Ryba wygrał tegoroczny Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie. Jego kolekcja ‚Metamorphosis’ została wyróżniona z 52 zaprezentowanych kolekcji. Otrzymała najwyższe noty, zarówno w Radzie Wysokiej Mody, jak i w Radzie Mediów.

Kolekcja, której główną inspiracją był człowiek, skupia się na jego przemijaniu i niedoskonałościach ciała. Autorskim rozwiązaniem zostaje użycie technologii haftu maszynowego, dzięki któremu haft sam w sobie staje się materiałem i tworzy ubiór. Pojawiające się zestawienia transparentnych przejść tonalnych przy użyciu tiulu kontrastują z ciężarem i solidnością poszczególnych tkanin. Neutralna kolorystyka kolekcji zostaje połączona z czerwienią oraz odcieniami błękitu i granatu.

Kolekcja „Metamorphosis” Artura Ryby ujęła jury, w którym zasiadło wiele ważnych osobowości świata mody, mediów oraz instytucji związanych z modą, z którymi współpracują Krakowskie Szkoły Artystyczne.

artur ryba

Artur Ryba – Collection of the Year 2022