Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

"Zaprojektowani" | święto polskiego designu w Krakowie

„Zaprojektowani” to nowy festiwal w Krakowie, który będzie świętem polskiego dizajnu i projektowania wnętrz. Na trzydniowe wydarzenie (21-23.11.2014) organizatorzy zapraszają krakowskie środowisko projektantów wnętrz i produktu, studia projektowe, firmy wnętrzarskie oraz wszystkich zainteresowanych tematyką projektowania i aranżowania przestrzeni. Partnerem projektu jest Gmina Miejska Kraków.

Uczestnicy mogą wziąć udział w licznych wydarzeniach – spotkaniach z osobowościami dizajnu, warsztatach czy targach. Pierwszy dzień festiwalu (21 listopada) poświęcony będzie warsztatom i panelom dyskusynym. W programie jest również otwarcie wystawy „Fotoprzestrzenie” (wernisaż siedzibie KSA o godz. 18.30), prezentacje firm z branży projektowania wnętrz czy warsztaty z projektowania klosza do lampy.

Na „Zaprojektowanych” zaproszono uznane osobowości designu, m.in. Oskara Ziętę, Sebastiaana Wolzaka, Timo de Rijka czy Arne Hendriksa. Będą oni gośćmi konferencji „Design R.I.P. – welcome Creative Business”, której kuratorem jest Zuzanna Skalska (22 listopada w siedzibie Prodesigne, ul. Składowa 22).

W czasie ostatniego dnia „Zaprojektowanych” (23 listopada) w hali Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu odbędą się Targi Dobrego Wnętrza organizowane wraz z kolektywem „Papier Kamień Nożyce”. W zabytkowym, stylowym wnętrzu znajdzie się miejsce dla kilkudziesięciu stoisk. Można tu będzie kupić przedmioty tworzone przez polskich designerów, odwiedzić stoiska studiów projektowych, przejrzeć książki z branży architektonicznej i wnętrzarskiej czy odbyć bezpłatne konsultacje z projektantami.  W planie również rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy projekt wnętrza inspirowany projektantem mody, zabawy dla dzieci oraz loteria wizytówkowa.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (jest częścią Krakowskich Szkół Artystycznych www.ksa.edu.pl), która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. W organizację merytoryczną „Zaprojektowanych” włączyły się także Prodesigne oraz Fundacja Piękna Polska. Dzięki temu stworzono program, który zainteresuje zarówno entuzjastów dizajnu, jak i ludzi, którzy zajmują się nim profesjonalnie.

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni istnieje od 2004 roku i jest częścią Krakowskich Szkół Artystycznych. Studenci uczą się tworzenia bezpiecznych, przyjaznych i estetycznych wnętrz dostosowanych do potrzeb klienta. Zajęcia dla studentów to pole dla nieograniczonej wyobraźni, innowacyjności i kreatywności. Absolwenci Szkoły Wnętrz i Przestrzeni znajdują zatrudnienie w studiach projektowych, agencjach reklamowych, a w dużej mierze zakładają własne firmy i studia projektowe czy aranżacji wnętrz.

Organizator: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni.
Współorganizatorzy: Prodesigne, Fundacja Piękna Polska, Koło.
Partnerzy: Pfleiderer, Virtus, Papier Kamień Nożyce, ABE-IPS, Optim Travel.
Partnerem projektu jest Gmina Miejska Kraków.

Patroni medialni Wydarzenia: Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Architektura&Biznes, Label Magazine, FUTU, Dom&Wnętrze, Wnętrza Daniela, My Home, Karnet, Domosfera, meble.pl, Czas na Wnętrze, Pakamera, Example.pl, Luksus Portal

plakat

Call Now ButtonZadzwoń teraz