Warsztaty i wykłady Zaprojektowani - weź udział w wydarzeniu

Warsztaty i wykłady – Zaprojektowani 2018

„Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem” to wydarzenie, które nie tylko daje możliwość poznania polskich marek czy zakupu rzeczy niezwykłych. Warsztaty i wykłady, które odbędą się w dniach 15 – 18 listopada pozwolą zdobyć więdzę i posłuchać praktyków związanych z szeroko pojętym dizajnem. To także doskonała okazja do zabawy dla najmłodszych.

Warszataty podczas wydarzenia Zaprojektowani 2018

Kolejna już edycja wydarzenia to okazja do uczestnictwa w warszatach gdzie pod okiem specjalistów, wykładowców Krakowskich Szkół Artystycznych można nabyć nowe umiejętności. W tym roku Grzegorz Gancarz oprowadzi zajęcia zatytułowane „Ceramika: Inicjał, exlibris, ślady, odciski, faktury”.  Marek Nieniewski wprowadzi kursantów w arkana tworzenia autorskiej biżuterii, podczas warsztatów: „Projektowanie biżuterii nie będzie Ci obce”.

Warsztaty projektowania biżuterii - zdjęcie z warsztatów.

Zdjęcie z warsztatów prowadzonych prze Marka Nieniewskiego.

Prowadzenie działalności, projektowanie wnętrz, polski dizajn – wykłady prowadzone podczas wydarzenia

Podczas tegorocznej edycji wykłady odbywają się w trakcie całego wydarzenia. Na część z nich obowiązują zapisy. Harmonogram wykładów jest następujący:

Piątek:

• 16.00–16.45 „Jak meble definiują przestrzeń” Jadwiga Husarska, studio Husarska Design – obowiązkowa rejestracja
  • 17.00–17.45 „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po 1989 roku” prof. dr hab. Czesława Frejlich Wykładowca ASP Kraków – Katedra Projektowania Ergonomicznego – obowiązkowa rejestracja
  • 18.00–18.45 „O drobnych decyzjach w procesie projektowym” Olga Dąbrowska i Adam Groch z Dąbrowska Groch Studio – obowiązkowa rejestracja

Sobota:

18.00 – 20.15 Zuzanna Niespor i Emma Scolari Studio „Lesyeux”, Mediolan – obowiązkowa rejestracja

Opisane powyżej wykłady odbywają się w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych, Zamoyskiego 52, Aula.

Udział w targach może być także okazją do poszerzenia wiedzy przez osoby, które są początkującymi twórcami. Jeśli interesuje Was prowadzenie własnej działalności, zapiszcie się na wykłady:

14.00–14.45 Kilka uwag o formach prowadzenia działalności gospodarczej dla początkujących twórczyń i twórców (działalność nierejestrowana i umowa o dzieło z osobą fizyczną). Po spotkaniu sesja Q&A – spotkanie z prawnikiem Aleksandrą Nędzi-Marek – obowiązkowa rejestracja

15.00–15.45 Kilka uwag o formach prowadzenia działalności gospodarczej dla początkujących twórczyń i twórców (działalność nierejestrowana i umowa o dzieło z osobą fizyczną). Po spotkaniu sesja Q&A – spotkanie z prawnikiem Aleksandrą Nędzi-Marek – obowiązkowa rejestracja

Warsztaty dla dzieci

Listopad to czas gdy wiele osób zaczyna przygotowywać się do Świąt. Także najmłodsi będą mieli taką okazję podczas warsztatów organizowanych 19 listopada. Inspirujące i modowe ozdoby choinkowe, pudełka oraz kartki mogą stworzyć wszystkie dzieci, w wieku od lat 5.

Obowiązują zapisy do grup:

GRUPY:
1. 11.00–12.30 – obowiązkowa rejestracja
2. 12.30–14.00 – obowiązkowa rejestracja
3. 15.00–16.30 – obowiązkowa rejestracja

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest malowanie twarzy. Profesjonalna animatorka przygotuje niezwykłą charakteryzację. Na warsztaty odbywające się w godzinach 11-17  obowiązuje rejestracja

Głównymi organizatorami wydarzenia Zaprojektowani są Szkoła Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoła Visual Merchandisingu.