Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Anna Nowak-Curyło z SAPU podróżuje po świecie - KSA

Anna Nowak-Curyło z SAPU podróżuje po świecie

Anna Nowak-Curyło, absolwentka SAPU, przeżyła niezwykły, pełen sukcesów rok. W marcu 2019 roku wygrała pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Cracow Fashion Awards, dzięki czemu zdobyła nagrody dla kolekcji roku oraz kolekcji mediów.

Niedługo potem Anna Nowak-Curyło została zakwalifikowana do projektu prowadzonego przez Donghua University z Szanghaju. W ten sposób, dzięki współpracy SAPU z tą prestiżową uczelnią, wyjechała na miesięczne stypendium do Chin. Następnie Nowak-Curyło odbyła kolejną daleką, pełną inspiracji podróż, tym razem na przeciwległą półkulę.

Dzięki specjalnemu zaproszeniu otrzymała możliwość pokazania swoich projektów w czasie Vancouver Fashion Week. To jedno z największych na świecie wydarzeń poświęconych modzie społecznie odpowiedzialnej. W ten sposób temu zyskała cenne doświadczenie, które pozwoliło Nowak-Curyło spotkać się ze światem międzynarodowej mody.

Ubrania absolwentki SAPU zwróciły także uwagę jurorów konkursów Virus Fashion na Litwie oraz Off Fashion w Polsce, dzięki czemu Nowak-Curyło zdobyła kolejne nagrody i niezwykle cenne doświadczenie.

Media nie zapomniały o świetnej kolekcji Nowak-Curyło. W pochodzące z niej stroje zostali ubrani finaliści programu „Top Model” w TVN. Na temat utalentowanej projektantki pisali m.in. Harel w „Vogue Polska”, Michał Zaczyński na swoim blogu czy Marcin Świderek w „Elle”.

Koszulę projektu Ani nosi Gromee. Projekty zostały pokazane także w czasie Jazz Art Fashion Festivalu w Warszawie.

Ta historia pokazuje, że nauka w SAPU otwiera drzwi do świata mody.

Tekst opublikowany w naszym magazynie Tuba

Zobaczcie Instagram Anny Nowak-Curyło

Call Now ButtonZadzwoń teraz