Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Aleksandra Jaeschke - architekt, polish talent support

Aleksandra Jaeschke – polska architekt (Wielka Brytania, Włochy)

Aleksandra Jeaschke urodziła się w 1976 r. w Stalowej Woli. Studia architektoniczne rozpoczęła w renomowanej Architectural Association School of Architecture w Londynie, gdzie w 2005 r. uzyskała dyplom.

Ukończeniem tej uczelni szczycą się m.in Zaha Hadid czy Rem Koolhaas (wyróżnieni nagrodą Pritzkera oraz Miesa van der Rohe). Następnie przeniosła się do Włoch, gdzie zamieszkała w Syrakuzach na Sycylii. Tam też rozpoczęła współpracę z Andrea Di Stefano, również absolwentem jej macierzystej uczelni, z którym założyła pracownię AION.

Aleksandra Jaeschke

http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=33166

AION stara się łączyć architekturę ze sztuką i inżynierią. Pracownia prowadzi awangardowe projekty, niekiedy stara się przybierać także bardziej badawczy i teoretyczny charakter.

Jeaschke prócz pracy zawodowej angażuje się w wiele projektów i warsztatów. Systematycznie prowadzi ona kursy dla studentów (w Antwerpii, Orleanie czy Syrakuzach), uczestniczy w międzynarodowych konferencjach oraz jest autorką licznych publikacji. Brała także udział w wielu wystawach, m.in. razem z grupą BIOTHING podczas Biennale Architektury 2004 oraz w Orleanie podczas “OCEAN – Conception Performative” w 2008 r.

Studio AION prezentowało również swoje projekty w Szanghaju (Expo 2010) oraz Rzymie (cykl wykładów „ARCHITEKTUR!”).

Duet wziął udział w prestiżowym konkursie “TOP10 ARCHITECTS UNDER 40 – NEW POLISH BLOOD oraz NEW ITALIAN BLOOD, gdzie w 2011 r. został laureatem nagrody EUROPE 40 UNDER 40. Aleksandra Jaeschke znalazła się wśród 40 najciekawszych i najbardziej obiecujących europejskich architektów, którzy nie skończyli jeszcze 40 roku życia.

 

 

Zdjęcie główne pochodzi ze strony: http://www.gsd.harvard.edu/#/academic-programs/doctoral-programs/ddes/student-profiles.html

Call Now ButtonZadzwoń teraz