Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Akcja moda PRL Muzeum Narodowe i SAPU

Akcja moda PRL Muzeum Narodowe i SAPU

Kochasz modę? Lubisz tworzyć własne stylizacje? Chcesz wystąpić na czerwonym dywanie, dostać markowe kosmetyki i bony do sklepów wyznaczających nowe trendy? A może zostać uczestnikiem warsztatów stylizacji lub fotograficznych? Jeśli tak, akcja Muzeum Narodowego w Krakowie „W duchu PRL – konkurs na najlepszą stylizację” jest właśnie dla ciebie! Wydarzenie towarzyszy Cracow Fashion Week (5-12 marca), organizowanemu przez Szkołę Artystycznego Projektowania SAPU.

Do 17 kwietnia w Gmachu Głównym MNK można oglądać wystawę „Modna i już! Moda w PRL”. Jednym z wydarzeń jej towarzyszących będzie Weekend z Modną 5 i 6 marca. A jedną z atrakcji weekendu – pokaz na czerwonym dywanie, w którym w roli modelek i modeli wystąpią uczestnicy ogłoszonego właśnie przez MNK konkursu. Aby wziąć w nim udział, wystarczy przesłać swoje zdjęcie w stylizacji nawiązującej do mody PRL na adres: konkurs@mnk.pl. Uwaga: każdy uczestnik – serdecznie zapraszamy także Panów – może nadesłać tylko jedno zdjęcie wykonane w dowolnej technice fotograficznej, w terminie od 16.02.2016 do 1.03.2016 roku.

14 Suknia Jerzego Antkowiaka (1)

2 marca jury MNK wybierze dwadzieścia stylizacji, które zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu. Każda z 20 osób, których kreacja wpadnie w oko jurorom, dostanie nagrodę i możliwość wystąpienia w roli modelki/modela na specjalnym pokazie mody. Odbędzie się on 5 marca o godz. 18.30 w Gmachu Głównym MNK. Jury w składzie: Jerzy Antkowiak (projektant, jego kreacje można oglądać na wystawie „Modna i już! Moda w PRL”), Halina Zawadzka (właścicielka i główna projektantka Hexeline), Judyta Fibiger (reżyserka filmu „Political Dress”), Joanna Kowalska (kurator wystawy „Modna i już! Moda w PRL”) i Rafał Stanowski (Dyrektor PR Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU) wybierze pięć zwycięskich stylizacji spośród prezentacji 20 uczestników pokazu.

Zostaną one nagrodzone bonami do sklepów Wojas i Hexeline o wartości – zależnie od zajętego miejsca – 300, 200 lub 100 zł, Podarunkami Piękności, czyli zaproszeniami do Kosmetycznego Instytutu Dr Irena oraz na warsztaty stylizacji. Muzeum Narodowe w Krakowie wyróżni zwycięzców albumami i karnetami wstępu.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/437369536454334/

Fot. Muzeum Narodowe

Call Now ButtonZadzwoń teraz