Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Absolwentka SAPU wygrywa konkurs Fashion Designer Awards 2016

Absolwentka SAPU wygrała konkurs Fashion Designer Awards 2016
Dominika Syczyńska, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa, wygrała konkurs Fashion Designer Awards! Kolekcja utalentowanej projektantki zdobyła uznanie jury, w kórym zasiadali m.in. Yaron Minkowsky, Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita, Tamara Gonzalez Perera, Joanna Horodyńska czy Dorota Williams.
Nagrodzoną kolekcję Dominiki Syczyńskiej można będzie zobaczyć w Krakowie 11 czerwca w czasie pokazu Laboratorium Mody, który SAPU organizuje w Forum Przestrzenie. W czasie pokazu zobaczymy także gościnne kolekcje z Mielnicy Mody w Mińsku oraz prace studentów I i II roku SAPU. Wstęp wolny.

Dominika Syczyńska – projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. Uczyła się w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, a także na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Napier w Edynburgu, a także na kursach projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności szkoliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień.

Finalistka Fashion Designer Awards 2016, projektantka drugiej edycji programu Project Runway.

Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Call Now ButtonZadzwoń teraz