Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

50-lecie pracy artystycznej Tomasza Gołębiowskiego - KSA

50-lecie pracy artystycznej Tomasza Gołębiowskiego

Szkoła Choreografii ma w tym roku powód do świętowania – wykładowca szkoły, wybitny choreograf – Tomasz Gołębiowski obchodzi 50-lecie pracy artystycznej!

Tomasz Gołębiowski jest absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Jako choreograf może poszczycić się licznymi wyróżnieniami i współpracą ze znanymi reżyserami i instytucjami kultury. Na liście jego sukcesów znajduje się m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Choreograficznego. Natomiast spośród osób, z którymi współpracował można wymienić wybitnych choreografów: Feliksa Parnella, Henryka Tomaszewskiego, Conrada Drzewieckiego, Kurta Joossa czy Flemminga Flindta oraz reżyserów teatralnych i filmowych: Andrzeja Wajdę, Jerzego Jarockiego i Jerzego Grotowskiego.

Tworzył choreografie m.in. dla Tatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego Opera i Operetka w Krakowie oraz Teatru Praska 52.

Tomasz Gołębiowski to także świetny i doświadczony nauczyciel. Jest uwielbiany przez swoich studentów, którzy chętnie uczestniczą w prowadzonych przez niego zajęciach. W Krakowskich Szkołach Artystycznych prowadzi zajęcia w Szkole Choreografii oraz w Szkole Aktorskiej SPOT. W swojej karierze dydaktycznej może pochwalić się także współpracą z PWST w Krakowie oraz z Accademia Filharmonica w Messynie. Jest także dyrektorem generalnym i artystycznym centrum „Eurodanza 2000” w Messynie, gdzie w lutym zostały zorganizowane obchody jego 50-lecia pracy artystycznej, w których uczestniczył także Dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych – Pan Jerzy Gaweł.

Tomasz Gołębiowski współtworzy Szkołę Choreografii od samego początku jej istnienia. Jego ogromna wiedza i doświadczenie zostały wykorzystane podczas układania programu szkoły. Dzięki temu udało się stworzyć szkołę, która rzetelnie i kompleksowo kształci młodych choreografów.

Panu Tomaszowi życzymy wielu kolejnych lat owocnej pracy i niegasnącej pasji!

Tekst: Małgorzata Koselak


A oto fotorelacja wykonana przez samego Dyrektora Krakowskich Szkół Artystycznych Jerzego Gawła –>

Call Now ButtonZadzwoń teraz