CFW 2018 Fashion & Ecology w UFASHON MAGAZINE - KSA

CFW 2018 Fashion & Ecology w UFASHON MAGAZINE

Dzisiaj ponownie chwalimy się popularnością Cracow Fashion Week (CFW). Organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru wydarzenie przyciąga osobistości ze świata fashion z kraju i z zagranicy.  Cieszy  się także dużym zainteresowaniem mediów przede wszystkim magazynów branżowych.

Podczas ostatniej edycji w Radzie Wysokiej Mody zasiadała Maria Cristina Rigano z Alta Roma, która wrażeniami z CFW 2018 podzieliła się na łamach UFASHON MAGAZINE.

cfw 2018 - Cracow Fashion Week

„The main theme of Cracow Fashion Week was Fashion & Ecology. It reminds us how desperately the modern world needs a fresh take on designing and producing clothing. Polish fashion has a lot to say in the matter, and it was prooved by actions of young brands, which often create in the spirit of ecology, balanced development and fair trade. Cracow Fashion Week grand finale was the No WasteShow on the 18th March, which remind us to not throw away things hastily. Young designers from Fashion Faculty created outfits made of recycled materials, under the supervision of KSA lecturers.”

„Przewodnim tematem Cracow Fashion Week były Fashion & Ecology. To przypomniało nam, że współcześnie niezwykle  potrzebujemy świeżego podejścia do projektowania i produkcji ubrań. Polska branża modowa ma dużo do powiedzenia w tej kwestii ze względu na działania młodych marek,  tworzących w duchu ekologii, zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwego handlu. Cracow Fashion Week zakończyło się 18 marca, finałowym pokazem No Waste Show. Młodzi projektanci ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, pod opieką swoich wykładowców, zaprojektowali stroje z materiałów pochodzących z recyklingu. Pokaz miał na celu zwrócenie uwagi, na problem zbyt pochopnego wyrzucania rzeczy.”

Cały artykuł można przeczytać na stronie UFASHON MAGAZINE.