Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Przed nami 15. edycja Cracow Fashion Week! - KSA

Przed nami 15. edycja Cracow Fashion Week!

Ogłaszamy daty kolejnej edycji Cracow Fashion Week! Sprawdźcie kiedy odbędzie się Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru!

Jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce odbędzie się już 17-26 marca 2024 r.! Kraków już po raz piętnasty zmieni się w prawdziwą stolicę mody. Przez cały tydzień będzie można uczestniczyć w pokazach, wernisażach, artystycznych warsztatach oraz inspirujących spotkaniach. Tegoroczny program zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Nie zabraknie również gości specjalnych i autorytetów w dziedzinie mody.

POKAZ DYPLOMOWY SAPU

Krakowski Tydzień mody tradycyjnie rozpocznie Pokaz Dyplomowy SAPU – Cracow Fashion Awards. W tym roku odbędzie się on 17 marca 2024 r. (niedziela) w Centrum Konferencyjnym Open Source przy ul. Życzkowskiego 23 w Krakowie. W dwuetapowym konkursie CFA (Premiery, Gala) weźmie udział ponad 50 debiutujących, międzynarodowych absolwentów SAPU. Ich dyplomowe kolekcje oceniać będzie Jury składające się z osobowości świata mody oraz mediów.

 

Poprzednia edycja Pokazu Dyplomowego SAPU – Cracow Fashion Awards 2023
Zdjęcia: Anna Zborowska

 

FASHION AND TECHNOLOGY

Hasło przyświecające 15. edycji wydarzenia to „Fashion and Technology”. W 2024 r. chcemy przedstawić świat mody w kontekście nowych technologii w projektowaniu oraz ich wpływu na ekologię i środowisko. Rozwój przemysłu modowego, który będzie oparty na nowoczesnych rozwiązaniach przyjaznych środowisku to obecnie jedyna droga jaką powinna podążać moda. Pragniemy przybliżyć uczestnikom CFW oraz wszystkim pasjonatom mody rozwiązania, które stanowią przyszłość branży odzieżowej – innowacje w produkcji, projektowanie cyfrowe, FashTech, technologia 3D, AI oraz machine learning.

 

PROGRAM 2024

Prócz Cracow Fashion Awards w programie CFW znajdą się również m.in. pokaz mody młodych włoskich projektantów organizowany przez Istituto Italiano di Cultura di Cracovia, współorganizatora CFW 2024, Międzynarodowa Wystawa Fotografii Mody „Focus on Fashion”, pokaz mody dziecięcej Fashion Week Kids oraz pokaz mody tworzonej z materiałów ekologicznych „No Waste Show”.

Szczegółowy program CFW już wkrótce pojawi się na stronie https://cracowfashionweek.com/ oraz w mediach społecznościowych.

BILETY na pokazy będą dostępne na stronie kupbilecik.pl

 

 

Rok 2024 to nie tylko 15. edycja Cracow Fashion Week. To również Jubileusz 30-lecia Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, co nada tegorocznej edycji wyjątkowy charakter i zgromadzi wielu spośród około 3 tys. absolwentów.

 


Cracow Fashion Week to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru od 1996 r. W 2009 r. zostało rozszerzone do formuły Cracow Fashion Week. Ponadto CFW jest platformą do nawiązywania kontaktów i współpracy, sprzyja integracji entuzjastów mody i sztuki, a także promuje grupę młodych projektantów, fotografów i dizajnerów z Polski i z zagranicy.

W ostatnich latach KSA podjęło szeroką współpracę również z zagranicznymi uczelniami oraz z polskimi i europejskimi wydarzeniami modowymi m.in. z Budapest Central European Fashion Week, Feric Fashion Week, Donghua University of Shanghai, Accademia Koefia.

Tegoroczna edycja CFW została przygotowywana w partnerstwie z Miastem Kraków oraz instytucjami kultury Krakowa i województwa małopolskiego.

ORGANIZATORZY:

  • Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru
  • Szkoła Visual Merchandisingu
  • Krakowskie Szkoły Artystyczne
  • Szkoła Kreatywnej Fotografii
  • Szkoła Choreografii
  • Istituto Italiano di Cultura di Cracovia
  • Agencja Promocji Mody Reklamex
Call Now ButtonZadzwoń teraz