10. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już za nami! - KSA

10. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już za nami!

W piątek, 29 września 2017 r. odbyła się 10. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców, popularnonaukowego wydarzenia, które co roku gromadzi tysiące uczestników.

W tym roku Krakowskie Szkoły Artystyczne po raz pierwszy zostały partnerem Małopolskiej Nocy Naukowców. Zostaliśmy również współorganizatorami uroczystej inauguracji, która odbyła się w kinie Kijów.Centrum. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. niezwykle zdolnych tancerzy z naszej Szkoły Choreografii.

Zdjęcia: Małopolska Noc Naukowców

Warsztaty i wykłady zaproponowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne obejmowały różne dziedziny szeroko pojętej sztuki. Chcieliśmy, aby uczestnicy zajęć spędzili ten czas kreatywnie, znaleźli inspirację oraz zdobyli wiedzę, którą będą chcieli w przyszłości rozwijać.

Nasza oferta zawierała m.in. warsztaty projektowania ubioru – redressing, rysunek żurnalowy, projektowanie portfolio, choreoterapię, fotografię mody, projektowanie biżuterii oraz warsztaty aktorskie. Dla większej liczby zainteresowanych przygotowaliśmy wykłady wprowadzające do tematyki visual merchandisingu. Publiczność anglojęzyczna wzięła udział w wykładzie „Fashion, photography, interior design, VM – inspirations and tendencies” prowadzonym przez szwajcarską artystkę i dizajnerkę, Margaret Larmuth.

W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu zaangażowaliśmy w działania wybitnych wykładowców z naszych szkół, artystów odnoszących liczne sukcesy i specjalistów w swych dziedzinach, którzy pomogli młodym pasjonatom wkroczyć w świat sztuki, rozwinąć swe talenty oraz poznać najnowsze trendy.

Zdjęcia: Małopolska Noc Naukowców

Więcej o tegorocznej edycji: www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/za-nami-11-malopolska-noc-naukowcow

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Małopolska Noc Naukowców to inspirująca przygoda dla osób w każdym wieku. To prawie 1500 wydarzeń w 7 miastach regionu (Kraków, Andrychów, Chrzanów, Nowy Sącz, Niepołomice, Skawina, Tarnów). Będą warsztaty (prawie 550 różnych), zajęcia w laboratoriach (ok. 50) oraz pokazy, demonstracje i prezentacje (ponad 600), a także konkursy, quizy, gry i zabawy (ponad 130). Nie zabraknie również zwiedzania „tajemniczych” miejsc oraz widowisk. Sprawdźcie, co przygotowali dla Was partnerzy Małopolskiej Nocy Naukowców.

Zdjęcia: Anna Zborowska, Rafał Biały