Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Szkoła Choreografii / Choreography School

ПО-РУССКИ – смотри здесь

Roczna specjalizacja choreograficzno-taneczna to zajęcia w trybie zaocznym (20h lekcyjnych/zjazd, 18 zjazdów/rok). Autorski program został przygotowany przez Tomasza Gołębiowskiego. Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem Choreograf.

ENGLISH VERSION: High-quality classes taught by professional choreographers, mainly – Thomasz Gołębiowski, guarantee excellent preparation for the future profession. Good choreographers, who design and direct the dance or stylized movement in musical productions, are seeking by numerous theaters, dance groups and formations, film and video industries.

 

 • Szkoła Choreografii

  Wysoki poziom zajęć prowadzonych głównie przez jednego z najwybitniejszych polskich choreografów – Tomasza Gołębiowskiego i innych wyśmienitych specjalistów zapewnia absolwentom doskonałe przygotowanie do zawodu. Dobrych choreografów poszukują liczne teatry, formacje i grupy taneczne, producenci teledysków oraz liczne szkoły tańca.

  Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem Choreograf.

  Czesne miesięczne wynosi 450 zł październik-czerwiec.

  ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA – 15 OSÓB.

  Szkoła Choreografii współpracuje z Accademia Eurodanza 2000 w Messynie we Włoszech. Instytucje współpracują ze sobą w zakresie programowym i artystycznym, organizują wspólnie spektakle artystyczne oraz inne przedsięwzięcia w zakresie tańca, choreografii, szermierki artystycznej i innych form artystycznych.

  Policealna Szkoła Choreografii w Krakowie jest otwarta również dla studentów zza granicy – szczegółowe informacje w zakładce Rekrutacja.

  Szkoła dysponuje własną salą baletową i salą teatralną oraz studiem nagrań i fotograficznym.

  Program autorski Tomasza Gołębiowskiego oparty na doświadczeniach i współpracy bezpośredniej z mistrzami choreografii polskiej i europejskiej. T. Gołębiowski zrealizował ok. 200 pozycji w teatrze,telewizji i filmie oraz na estradzie w kraju i zagranicą.

  W zakresie choreografii współpracował z:
  – choreografia polska: H. Tomaszewski,F. Parnell C. Drzewiecki
  – choreografia niemiecka :J. Waid, K. Jooss,E. Walter
  – choreografia rosyjska: B. Eyeman
  – choreografia duńska: F. Flint

  W zakresie reżyserii teatralnej i filmowej współpracował z:
  – J. Grotowski, J. Jarocki, A. Wajda

  W zakresie muzyki współpracował z:
  – K. Serocki, K. Penderecki, Z. Konieczny

  W zakresie scenografii i kostiumów współpracował z:
  K. Wiśniak, A. Sekuła, K. Pankiewicz

  Przeczytaj wywiad z Tomaszem Gołębiowskim w magazynie TUBA

  1 2 4 7 10 13

  Zobacz zdjęcia ze spektaklu dyplomowego z tańca i ruchu scenicznego „Królewna Śnieżka”

 • Strona w przebudowie

  Wszystkie nagrania dyplomów Szkoły Choreografii z 2016 roku na Facebooku – kliknij tutaj

   

  Filmy z dyplomów Szkoły Choreografii 2015

  Szkoła Choeografii Szkoła Choreografii Kraków Szkoła Choreografii Kraków  Głowińska szkoła tańca kraków Choreografia Kraków 

  choreografia kurs kraków szkoła choreografii

 •  Program autorski Tomasza Gołębiowskiego oparty na doświadczeniach i współpracy bezpośredniej z mistrzami choreografii polskiej i europejskiej. 

  ROCZNY PROGRAM przygotowujący do profesjonalnego wykorzystania zawodu choreografa:

  1. Analiza muzyczna, rytmika
  2. Choreografia pokazów mody
  3.  Gimnastyka korekcyjna, zabawy ruchowe dla dzieci 3-6 lat, 7-9 lat. Praktyka w przedszkolu i szkole podstawowej
  4. Taniec klasyczny (tańce historyczne i forma baletu klasycznego)
  5.  Taniec współczesny
  6.  Tańce narodowe, ludowe, charakterystyczne, estradowe, partner dance
  7.  Kompozycja choreograficzna, etiudy choreograficzne – wystawienia i prezentacje sceniczne
  8.  Historia tańca i trendy tańca we współczesnym świecie (z uwzględnieniem aktualności)
  9.  Szermierka do wykorzystania scenicznego
  10. Elementy choreoterapii

 • Szczegóły dotyczące rekrutacji – kliknij tutaj

 • mgr sztuki Tomasz Gołębiowski

  tomasz-gołębiowski
  Wybitny choreograf, laureat Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami, między innymi Feliksem Parnellem, Henrykiem Tomaszewskim, Conradem Drzewieckim, Kurtem Jooss czy Flemmingiem Flindtem. Tomasz Gołębiowski w zakresie reżyserii teatralnej i filmowej współpracował z Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim i Jerzym Grotowskim, w zakresie muzyki z Kazimierzem Serockim, Krzysztofem Pendereckim i Zygmuntem Koniecznym, a w zakresie scenografii i kostiumów z Kazimierzem Wiśniakiem, Anną Sekułą czy Krzysztofem Pankiewiczem. W 2013 roku obchodzi 45-lecie pracy zawodowej.

  mgr Anna Komosa

  Wykładowca rytmiki i dydaktyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, podyplomowych studiów na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Wychowania Fizycznego Carla Orffa Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 2004 roku nauczyciel dyplomowany. Organizuje i uczestniczy w licznych koncertach, przedstawieniach i audycjach literacko-muzycznych. Od 1991 roku należy do międzynarodowego stowarzyszenia Wychowania Muzycznego ISME, w którym działa na rzecz rozwoju kultury polskiej. Jest kompozytorką piosenek dla dzieci i autorką tekstów. W uznaniu zasług – prócz licznych nagród, Anna Komosa otrzymała w roku 2012 medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wieloletnią i oddaną pracę w sektorze kultury.

  mgr Mateusz Berkowicz

  mateusz-berkowicz

  Nauczyciel szermierki teatralnej i szermierki artystycznej. Posiada tytuł fechtmistrza (Maître d’Armes), nadany przez Międzynarodową Akademię Broni (AAI). Uczył się od światowej czołówki fechtmistrzów, m.in. Petera Kozy, Mikea Bunke, Michaela Olivier, Zbigniewa Czajkowskiego. Specjalizuje się w historii szermierki i jej znaczeniu dla filozofii sportu. Zajmuje się również choreografią walk scenicznych i przygotowaniem aktorów do scen szermierczych. Jest autorem prac “Sala szermiercza renesansu” oraz “Sport use of XVIIc sabre”.  Jako pierwszy fechtmistrz na świecie otrzymał specjalizację “szermierka historyczna” od Międzynarodowej Akademii Broni. Ze studentami SPOTu  – jako reprezentantami Polski – w 2012 roku wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Szermierce Teatralnej w Portugalii.

  Justyna Kaczmarska 

  image

  Absolwentka Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim o specjalizacji choreografia i techniki tańca. Wiele lat związana z Teatrem „Słowa i Tańca” Jadwigii Klimkowicz. Podstawy baletowe zdobywała pod okiem Svietłany Gajdy w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej. Swój warsztaty taneczny szkoliła u wielu polskich oraz zagranicznych choreografów. Współpracuje z różnymi krakowskimi szkołami tanecznymi ucząc form nowoczesnych. Jest uznana artystką estradową, docenioną szeregiem nagród teatralnych jak i tanecznych m.in nagroda główna za role Mima w spektaklu „Kobiety” w reżyserii T.Łomnickiego podczas XXXVIII Festiwalu Małych Form Teatralnych w Andrychowie. Współchoreograf takich spektakli jak „ Homo Castingus” w reżyserii i choreografii Tomasza Gołębiowskiego, „Szkoła Marzeń” w reżyserii Mariusza Jasuwienasa W swoich kreacjach scenicznych odważnie poszukuje nowych form wyrażania się poprzez taniec, który jest dla niej nie tylko ruchem, lecz przekazywaniem emocji, ekspresji, sposobem na przenoszenie się w inny świat od rzeczywistości.

  mgr Renata Furdyna

  furdyna


  Wykładowca wiedzy o tańcu. Aktorka, teatrolog, animator kultury. Skończyła Wydział Teatru na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Ciechanowie na wydziale teatru, absolwentka Szkoły Aktorskiej SPOT.  Zagrała w wielu produkcjach telewizji TVN np “Julia”, “W11″ – stała rola prokuratora,” Detektywi”- różnorodność postaci i produkcjach filmowych, między innymi “Bokser”, “Rysa”, “Paczuszka” i inne. Pracowała z Tomaszem Blachnickim, Sławomirem Pstrągiem, Michałem Rosą, Marcinem Głowackim, Anną Plutecką, Reginą Zawadzką, Arturem Dziurmanem. Od 2009 związana na stałe z krakowską sceną Moliere, gdzie pracowała jako asystent reżysera przy spektaklu “Brat Naszego Boga”. W krótkim czasie dołączyła do obsady tego spektaklu i gra z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Od 2009 roku pracuje z osobami niewidomymi i niedowidzącymi, w 2011 roku wykładała historię teatru przy projekcie Ministra Kultury “I ty możesz zostać aktorem “, zaś 2012 w projekcie Unijnym “65 +”, gdzie odkrywała arkana teatru.

  dr Katarzyna Czyżewska 

  Katarzyna Czyżewska

 • Szkoła choreografii

 • TUBA to bezpłatny magazyn dla zainteresowanych modą, dizajnem, fotografią, teatrem i tańcem. Przybliża dokonania młodych twórców, publikuje wywiady, informuje o najciekawszych wydarzeniach. Pełen przydatnych informacji dla ludzi z aspiracjami artystycznymi, interesujący także dla osób spoza „branży”.

  Kliknij na okładkę, by pobrać cały numer w PDF.

  tuba-12tuba-11 Tuba 10 okladkatuba okladkatuba_2013_netTUBA 2012tuba_06_Page_01tuba 05TUBA 04tuba03tuba 02tuba01