Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SZKOŁA REŻYSERII TEATRALNEJ I FILMOWEJ

Od tej decyzji może zależeć Twój sukces!

Szkoła Reżyserii

SZKOŁA REŻYSERII TEATRALNEJ I FILMOWEJ (tylko ok. 12 miejsc) to weekendowy, oparty na praktyce, intensywny, dziewięciomiesięczny program zakończony PUBLICZNYM DYPLOMEM – każdy student przygotowuje własny mini spektakl we współpracy ze studentami i absolwentami Szkoły Aktorskiej SPOT. Początek zajęć: 16-17 listopada 2024. Przygotujemy Cię do samodzielnej pracy reżysera oraz do startów na kierunki reżyserskie na AST i szkół filmowych w Polsce i za granicą.

NAUCZYSZ SIĘ:

 • pracy z aktorem,
 • budowania postaci,
 • współpracy z choreografem,
 • współpracy ze scenografem,
 • reżyserii spotów reklamowych,
 • produkcja teatralna. Umiejętności pozyskiwania funduszy na własny projekt artystyczny – produkcja teatralna,
 • profesjonalnej prezentacji CV i portfolio w aplikacjach do pracy oraz do AST,
 • oraz przede wszystkim redagowania EGZEMPLARZA REŻYSERSKIEGO i kreowania SCENARIUSZA FILMOWEGO.

Zajęcia odbywają się m.in. w formie MASTERCLASSES z wybitnymi reżyserami, scenarzystami, scenografami, choreografami.
Absolwenci Szkoły Reżyserii wykorzystują BEZPŁATNIE sale teatralną  „SCENA DEKERTA 10” do realizacji swoich spektakli w okresie wakacyjnym, które szeroko promujemy na social media Krakowskich Szkół Artystycznych.

W ramach pracy dyplomowej zmierzysz się z praktycznym warsztatem reżyserskim i przygotujesz spektakl współpracując ze studentami i absolwentami Szkoły Aktorskiej SPOT. Zdobędziesz umiejętności, dzięki którym podejmiesz atrakcyjną i pełną perspektyw pracę.
Spotkanie z producentem teatralnym przybliży słuchaczom podstawy marketingu w kulturze, tematykę związana z pozyskiwaniem grantów, sponsorów.

 • Poznaj nasze sale: sala teatralna, studio nagrań, sala baletowa, sala dedykowana do castingów, studia fotograficzne.
 • Szkoła umożliwia współpracę ze studentami kierunków aktorstwo i projektowanie ubioru, co pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności w pracy z aktorem bądź scenografem.
 • Szkoła Reżyserii jest częścią Szkoły Aktorskiej SPOT, która jest zarejestrowana w Centrum Edukacji Artystycznej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Szkoła dostarcza funkcjonalnych narzędzi niezbędnych w zawodzie reżysera, pomaga również budować bazę teoretycznej i praktycznej wiedzy, związanej z teatrem i filmem jako dziełem sztuki.
 • Masz jakieś pytania? Koniecznie napisz do nas na adres mailowy: rezyseria@ksa.edu.pl

Rekrutacja do Szkoły Reżyserii – kliknij tutaj
Program zajęć, terminy zjazdów i wpłat 2023/2024 oraz wykładowcy – kliknij tutaj

Program zajęć, terminy zjazdów i wpłat 2024/2025 oraz wykładowcy – kliknij tutaj
Opinie absolwentów

CELE EDUKACYJNE

Zawód reżysera opiera się na praktyce. Najważniejszą zdolnością reżysera jest umiejętność krystalizacji własnych wizji. Dlatego też program Szkoły opiera się na dostarczeniu narzędzi takich jak umiejętność:

 1. Kreacji świata, w którym będą poruszać się aktorzy.
 2. Przełożenia pomysłów reżyserskich na zadania aktorskie.
 3. Podjęcia twórczego dialogu z aktorem.
 4. Komponowania scen pod względem: rytmu, znaczeń, puent.
 5. Intermedialnego tworzenia dzieła – zdolność przedkładania pomysłów na scenografię, muzykę, światło. Warsztat scenograficzny.
 6. Zbudowania profesjonalnego egzemplarza reżyserskiego i jego obronę.

Istotnym elementem programu Szkoły jest poznanie twórczości najważniejszych reżyserów teatralnych i ich metod pracy. Umożliwią to warsztaty Masterclass, polegające na pracy z cenionymi reżyserami, scenografem, choreografem, dramaturgiem i kompozytorem (m.in. Jakub Porcari, Szymon Bogacz, Jacek Owczarek, Mariusz Babicki). Dzięki temu studenci poznają szerokie spojrzenie na możliwości realizacji pracy zawodowej.

Ostatnim etapem nauki w Szkole reżyserii będzie samodzielne przygotowanie pokazu teatralnego – sceny lub  krótkiego spektaklu, podczas którego studenci będą pracować pod kierunkiem doświadczonego pedagoga-reżysera Michała Rzepki.

Słuchacze otrzymują DYPLOM SZKOŁY REŻYSERII zawierający zakres tematyczny i godzinowy.

 • Warunkiem otrzymania dyplomu jest obecność na wszystkich zajęciach.
 • W wyjątkowych wypadkach np. choroba słuchacza potwierdzona świadectwem lekarskim obowiązuje zdanie kolokwium z zakresu tematycznego opuszczonych zajęć co będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami.

Autorski program Szkoły Reżyserii został zaprojektowany przez reżysera Michała Rzepkę.

Call Now ButtonZadzwoń teraz