Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Osiągnięcia SAPU SPOT SKF SVM SWP

Osiągnięcia SAPU,<br>SPOT, SKF,<br>SVM, SWP
NAGRODY DLA SZKOŁY KSA

habitus statuetka 2012mini
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru została po raz drugi nagrodzona statuetką dla najlepszej szkoły The Best School of Habitus Baltija.w 2012 roku szkołę w konkursie reprezentowały Anka Letycja Walicka i Xymena Maciuk.  W tym roku w Habitus Baltija uczestniczyło 32 absolwentów szkół projektowania ubioru. Reprezentowali oni dziewięć wyższych uczelni z krajów: Anglii, Niemiec, Hiszpanii, Łotwy, Litwy, Estonii, Finlandii, Białorusi oraz Polski.  Przeczytaj więcej na blogu.

honorowa zlota nitka 2011
SAPU otrzymała 2010 roku honorową Złotą Nitkę – prestiżowe wyróżnienie dla osób i instytucji zasłużonych dla polskiej mody, przyznaną przez Międzynarodowe Tragi Łódzkie. W całej historii konkursu Złota Nitka szkoła mody SAPU jest drugą uczelnią, która zdobyła honorowe wyróżnienie (pierwszą była łódzka ASP). Zobacz video z wręczania nagrody

img090
Joanna i Jerzy Gaweł, założyciele Krakowskich Szkół Artystycznych znaleźli się w rankingu najbardziej wpływowych osób polskiej branży modowej, sporządzonym przez kwartalnik Fashion Magazine

habitus statuetka 2009mini
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru została uhonorowana statuetką dla najlepszej szkoły The Best School of Habitus Baltija. W 2009 roku szkołę reprezentowały – Peggy Pawłowski i Magda Śmielak. SAPU okazało się najlepszą szkołą spośród 8 wyższych szkół projektowania z  Łotwy, Litwy, Estonii, Finlandii, Białorusi oraz Polski.

zasluzony dla sztuki male
Statuetka Zasłużony dla Sztuki

zlota petelka
Złota Pętelka 2004 dla  SAPU przyznana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie za  sukcesy w kształceniu projektantów


  • SAPU ubiera Gwiazdy – więcej informacji – kliknij tutaj

    Projektanci mody z SAPU  – więcej informacji kliknij tutaj 

     

    NAJNOWSZE SUKCESY STUDENTÓW I ABSOWLENTÓW SAPU

    Projekty absolwentek Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w numerze Lounge Magazine.

    Natalia Kukulska w projekcie z kolekcji DEEP SPACE absolwentki SAPU Sandry Stachury

    Magdalena Wilk-Dryło, studentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru wzięła udział w polsko-słowackim projekcie, „Carpathian Art of Fashion”

    Ewa Chojnacka / Hojnatzka oraz Maciej Soja, absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU pokazali swe dyplomowego kolekcje podczas pokazów w ramach 3. edycji projektu „Marka Wspiera Markę”

    Projekty Laury Filip, Darii Grabowskiej oraz Kingi Kasińskiej, absolwentek Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Dreamingless Magazine

    Złota Nitka 2015 – nagrody i wyróżnienia dla absolwentów SAPU

    organiściak płachta - złota nitka

    W konkursie Złota Nitka 2015 zostały dostrzeżone, nagrodzone i wyróżnione absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU:
    Joanna Organiściak – Grand Prix
    Martyna Sobczak Lapidarium – wyróżnienie
    Magdalena Orzeł – wyróżnienie, nagroda Lviv Fashion Week
    Anna Tronowska – wyróżnienie

    Złota Nitka pisze o Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

    Cały Artykuł – kliknij tutaj

    Międzynarodowy konkurs World of Wereable Art (Nowa Zelandia) – wyróżnienie dla absolwentki SAPU.

    kosmal label2kosmal label

    Ewelina Kosmal – Kosmal Label – absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Word of Wereable Art w Nowej Zelandii.

    Art&Fashion Forum – I miejsce w kategorii Fashion Illustration dla absolwentki SAPU

    elena ciuprina

    Elena Ciuprina – absowlentka Szkoły artsycznego Projektowania Ubioru w Krakowie otrzymała I miejsce w kategorii Fashion Illustration podczas konkursu Art&Fashion Forum

    Międzynarodowe Targi Poznańskie – Srebrna Pętelka 2015 – I miejsce dla absolwentki SAPU

    Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU – Joanna Organiściak zajęła I miejsce w konkursie Srebrna Pętelka w 2015 roku.

    źródło: https://sylwiaadamczuk.wordpress.com/tag/pokaz/

    źródło: https://sylwiaadamczuk.wordpress.com

    European Fashion Union 2015 – wyróżnienia dla absolwentów SAPU

    pietrowicz organiściak

    Dwie absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU – Joanna Organiściak oraz Anna Pietrowicz otrzymały wyróżnienie podczas European Fashion Union.

    Silesia Fashion Day 2015 – Grand Prix i wyróżnienie dla absolwentów SAPU.

    Patrycja Siwiec otrzymała Grand Prix podczas Silesia Fashion Day. Podczas tego wydarzenia dostrzeżona została również i druga absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU Joanna Organiściak, która otrzymała wyróżnienie.

    nagrody dla sapusukces SAPU

    Hongkong Fashion Week – EcoChic Design Award –  I miejsce dla absolwentki SAPU – Pat Guzik

    Pat Guzik absolwentka i wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU wygrała konkurs EcoChic Design Award w trakcie Hong Kong Fashion Week!!!
    Pat guzik

    Międzynarodowy konkurs na projekt kostiumu do filmu Luca Bessona „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” – finalistka Karolina Luisoni.

    Absolwentka SAPU projektuje kostiumy do filmu.
    Wielki sukces absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU! Karolina Luisoni zaprojektuje kostiumy do najnowszego filmu Luc Besson zatytułowanego Valerian i Miasto Tysiąca Planet, w którym zagrają m.in. Cara Delevingne, Clive Owen, Dane DeHaan i Rihanna!
    Nasza absolwentka znalazła się w finałowej dwudziestce, wszystkich zgłoszeń było ponad 3500!
    W galerii (kliknij tutaj)  znajdziecie wszystkie projekty wybrane przez Luca Bessona.

    Karolina Luisoni

    Projekty byłej studentki SAPU Elwiry Rutkowskiej w Top Model TVN.

    Projekty naszej byłej studentki Elwira Rutkowskiej –  Costume Designer & Fashion Stylist w Top Model TVN. Backstage.
    Fotografia: Przemek Kulikowski.
    Więcej informacji – kliknij tutaj

    rutkowskarutkowska 21rutkowska 22rutkowska 19

     

    Projekt absolwentki SAPU w Lounge Magazine

    Projekt absolwentki SAPU – Walerii Tokarzewskiej – Karaszewicz na okładce Lounge Magazyn

    lounge - tokarzewska

    Photo: Aneta Kowalczyk & Kacper Lipiński/Kiali
    Model:  Dominika Walo

    Projekty absolwentki SAPU w HUF Magazine

    Sukienka, sztuczne futro i płaszcz projektu absolwentki SAPU Walerii Tokarzewskiej -Karaszewicz w sesji dla HUF Magazine.

    waleria tokarzewska-karaszewiczwaleria tokarzewska-karaszewicz2

    Label Magazine pisze o kolekcji absolwentki SAPU

    O nowej kolekcji UNEVEN absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU Ani Pirowskiej DRESSAP pisze Label Magazine. Autorem zdjęć sesji jest także nasz absolwent Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF Dawid H. Groński. Więcej informacji – kliknij tutaj.

    anna pirowskapirowska 3pirowska 7pirowska 9

    Waleria Tokarzewska – Karaszewicz zwyciężczynią w konkursie SEAT Polska

    Fashion Philosophy Fashion Week Poland – I miejsce w konkursie SEAT dla absolwentki SAPU.
    Absolwentka SAPU Waleria Tokarzewska -Karaszewicz wygrała konkurs SEAT Polska, gdzie główną nagrodą jest pokazu podczasFashionPhilosophy Fashion Week Poland. Gratulujemy!

    Waleria Tokarzewska - Karaszewicz

    Waleria Tokarzewska – Karaszewicz nagrodzona na OFF Fashion 2015

    Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU – Waleria Tokarzewska – Karaszewicz wygrała nagrodę publiczności podczas tegorocznego finału konkursu OFF Fashion w Kielcach. Została również dostrzeżona przez Dorotę Wróblewską, która ufundowała jej nagrodę w postaci uczestnictwa w Warsaw Fashion Street. 

    waleria tokarzewska

    Absolwentka SAPU współpracuje z LAETITIA GUENAOU

    Elena Ciuprina absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru współpracuje z wybitną francuską stylistką fryzur LAETITIA GUENAOU założycielką Hair Institut Laetitia Guenaou.

    ciuprina

    Sesja z SAPU w Lounge Magazynie

    Na okładce i w środku 71 numeru Lounge Magazyn znajdują sesję z ubraniami Moniki Wierzchowskiej (absolwentka 2015 SAPU), wykonane przez Marzenę Kolarz (Szkoła Kreatywnej Fotografii) z modelkami agencji Reklamex.

    Konkurs „Projektanci na wybiegu”: wygrana absolwentki SAPU

    Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU Mariola Wróbel zdobyła I miejsce w drugiej edycji konkursu „Projektanci na wybiegu”. Finał konkursu odbył się 18 kwietnia 2015 r.w Galerii Krakowskiej.

    Projektanci na wybiegu

     

    HABITUS BALTIJA 2015: III miejsce absolwentki SAPU

    Anna Tronowska z kolekcją PARTYTURA SPOJRZEŃ, której premiera miała miejsce podczas marcowego dyplomowego pokazu SAPU Cracow Fashion Awards, zajęła III miejsce w międzynarodowym konkursie Habitus Baltija w Rydze. HABITUS BALTIJA to Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Projektantów Mody, który odbywa się w stolicy Łotwy w Rydze już 15. rok z rzędu. Jest to jedna z największych imprez w branży modowej w krajach bałtyckich, która co roku skupia ok. 40 młodych projektantów mody z całego świata. Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU od lat współpracuje z Habitus Baltija i jest oficjalnym Partnerem konkursu.

    anna tronowska

     

    Buty Anki Letycji Walickiej, absolwentki SAPU, na Harper’s Bazaar Polska

    Niesamowite buty Anki Letycji Walickiej – wykładowcy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zobaczycie w Harper’s Bazaar Polska.

    Projektant: Anka Letycja Walicka

    Kolekcja Pat Guzik – absolwentki i wykładowcy SAPU w Budapeszcie.

    Share the post „Kolekcja Pat Guzik w Budapeszcie.”

    Kolekcja Pat Guzik, wykładowcy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru na Central European Fashion Days w Budapeszcie.

    kolekcja Pat Guzik

    Statuetka Doskonałości Mody Magazynu Twój Styl dla absolwentki SAPU Martyny Sobczak i Marty Gos

    Kolejny sukces! Martyna Sobczak, absolwentka Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU wraz z Martą Gos kilka dni temu zostały nagrodzone statuetką Doskonałości Mody Magazynu Twój Styl! Rok wcześniej, również w duecie, wygrały Fashion Designer Awards, a teraz działają pod wspólna marką Lapidarium.

    sobczak i gos

    Kamila Szczawińska w swetrze absolwentki SAPU

    Sweter absolwentki SAPU – Anni Dudzińskiej podczas sesji dla VU MAG prezentowany był przez piękną Kamilę Szczawińską.

     sweter

    Absolwenci SAPU w finale konkursu FUTURE.

    W finałowej szóstce konkursu Future zorganizowanego przez Ilonę Kanclerz znalazło się 5 absolwentek Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru:Gabriela Hezner, Alina Sejud, Elżbieta Szczęsny, Weronika Szynczewska, Anita Gil Korynek. Gratulujemy!

    FUTURE 25

     

    XVI OFF FASHION KIELCE 2014

    • Michał Wójciak – II miejsce –  czek o wartości 6 000 zł
    • Dagmara Stawiarska – Stypendium w wysokości 5 000 zł w ramach Programu Stypendialnego Grand od Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny

    off-fashion-chinatown-absolwenci-sapu-laureatami-konkursu-dla-projektantów-mody-szkoła-artystycznego-projektowania-ubioru-5 off-fashion-chinatown-absolwenci-sapu-laureatami-konkursu-dla-projektantów-mody-szkoła-artystycznego-projektowania-ubioru-8 off-fashion-chinatown-absolwenci-sapu-laureatami-konkursu-dla-projektantów-mody-szkoła-artystycznego-projektowania-ubioru-3

    Central European Fashion Days 2014

    • udział Pat Guzik

    Radom Fashion Show 2014

    • II miejsce – Sebastian Gąsienica-Łuszczek – nagroda 2.000 tys zł
    • w finale również: Łukasz Stachowicz, Monika Makowska

    radom fashion days radom fashion days (1)

     

    XV OFF FASHION KIELCE 2014

    • Aneta Zielińska – III miejsce, Statuetka Talent od Firmy Hexeline oraz  udział w prestiżowym pokazie mody Alta Moda Roma w Rzymie wiosna/lato 2014 w dniu 16 lipca 2014
    • Maria Fedro – Indeks w Wyższej Szkole Designu i Biznesu Teko w Danii i opracowanie strategii marki i udział w Warsaw Street Fashion od Doroty Wróblewskiej
    • Łukasz Stachowicz – udział w prestiżowym pokazie mody Alta Moda Roma w Rzymie wiosna/lato 2014 w dniu 16 lipca 2014
    • KULPO (Karolina Kuczer-Płoszaj)  – ekskluzywne kosmetyki o wartości 4 000,00 zł od Firmy Sephora

    sapu na off fashion kielce 2014 (10)sapu na off fashion kielce 2014 (15)

    Fashion Designer Awards 2014

    • Martyna Sobczak – I miejsce w duecie z Martą Goś
    • Monika Sypuła – udział w finale
    • Michał Wójciak – udział w finale

    fashion designer awards martyna sobczak sapufashion designer awards michał wójciak sapu

    Habitus Baltija 2014

    • Dominika Losko – I miejsce w konkursie Amber Avant-Garde

    P1090882

    Cracow Fashion Awards – konkurs i pokaz dyplomowy SAPU

    • Kolekcja Roku CFA 2013 – Karolina Kuczer-Płoszaj
    • Kolekcja Mediów CFA 2013 – Karolina Kuczer-Płoszaj oraz Maria Fedro
    • wyróżnienie za kreatywność i wizjonerstwo CFA 2013 – Sebastian Gąsienica-Łuszczek, Anita Gil-Korynek, Michał Kozłowski

    kuczer cfw mim

    Berlin Fashion Week 2014

    • Agnieszka Tokarska (Nu by Tokarska) – pokaz kolekcji w ramach Poland Selected

    tokarska sapu berlin fashion week tokarska sapu berlin fashion week (1)

    Hush Warsaw

    • DUD.ZIN.SKA – nagroda Znak Jakości Hush

    duzinska hush

    Lenovo DO’ers

    • Anna Widlarz, Anna Pałka-Nowak, Kasia Ciejek, Maria Kacperska, Michał Wójciak laureatami konkursu

    Russian Silhouette 2013

    • Michał Wójciak – staż w atelier mistrza krawiectwa  Claude`a Bonucci`ego w Cannes we Francji

    michal wojciak moskwa (5) michal wojciak moskwa (1)

    Fashion Week Poland SS14

    • IMA MAD – statuetka magazynu K MAG podczas Fashion Week Poland SS14

    ls_20131019_752.jpg ls_20131019_713.jpg ls_20131019_741.jpg

    Fashion Clash 2013 – międzynarodowy pokaz mody w Maastricht, Holandia

    • pokaz w finale: DUD.ZIN.SKA, IMA MAD

    sapu fashionclash

    OFF Fashion 2013 – Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody

    • I miejsce – IMA MAD
    • III miejsce – Aneta Zielińska
    • wyróżnienia: Michał Wójciak, Anna Obodyńska

    Ima Mad sapu off fashion aneta zielisnka sapu off fashion

    Fashion Culture 2013 – międzynarodowy konkurs dla projektantów mody w Londynie

    • I miejsce w międzynarodowym konkursie – Anka Letycja Walicka
      Drugie i trzecie miejsce zajęli absolwenci Central Saint Martins College of Art and Design: James Castle i Aimee Matthew-John

    YR5A5651-200x300 YR5A5656-200x300 YR5A6034-300x200

    Cracow Fashion Awards 2013 – konkurs i pokazy dyplomowy SAPU

    • Kolekcja Roku CFA 2013 – Michał Wójciak
    • Kolekcja Mediów CFA 2013 – Maria Mrowca
    • wyróżnienie za kreatywność i wizjonerstwo CFA 2013 – Aneta Szydło, Maria Mrowca, Iga Szuchiewicz,  Katarzyna Ciejek

    wojciak mrowca 2013 fot.

    Staże zagraniczne 2013

    • Karolina Pięch – staż w domu mody Alexander McQueen

    Habitus Baltija 2012 – międzynarodowy konkurs dla projektantów mody w Rydze, Łotwa

    • Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru po raz drugi otrzymała tytuł The Best School
    • Anka Letycja Walicka – stypendium w New Academy of Fine Arts of Milan

    habitus 2012habitus baltija the best school

    Złota Nitka 2012 – Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru w Łodzi

    • wyróżnienie Jury Kreatorów w kategorii pret-a-poter – Anka Letycja Walicka
    • I miejsce Jury Mediów w kategorii pret-a-porter – Anka Letycja Walicka
    • wyróżnienie Jury Mediów w kategorii Premiere Vision – Małgorzata Wasik

    DLOLO DLOLO

    Art&Fashion Festival 2012 – warsztaty i konkurs dla projektantów

    • Anna Ziemniak i Anka Letycja Walicka – wygrana na warsztatach – stypendia z St Martin’s College of Art
    • Anka Letycja Walicka pojawiła się na blogu The Sartorialist

    539419_10152181639390571_522670394_n253095_429116243814683_73621502_n anka letycja walicka sartorialist

     Targi Premium w Berlinie 2012

    Vienna Fashion Week 2012

    • Łucja Wojtala, studio 3B – pokaz kolekcji

    vienna fashion week (1) vienna fashion week (3) vienna fashion week

    Warsaw Fashion Street 2012

    • New Look Design 2012 – Danuta i Anna Dąbrowskie otrzymują główna nagrodę

    dabrowskie nagroda dabrowskie

    • prezentacja kolekcji – Anka Walicka, Weronika Szynczewska, Anna Wiszniewska, Anna Kraszewska, Agnieszka Piekarczyk, Alicja Wala

     Premium Young Designers Award Berlin 2012/2013

    •  najlepsza kolekcja męska – Łukasz Stachowicz

    luki stachowicz premium berlin 323389_342473892437917_570157997_o

     Miss Open Hair Festival 2012

    • pokaz kolekcji – Agnieszka Piekarczyk, Katarzyna Kwiecień-Oleksak, Karolina Kowarczyk, Natalia Kołodziej, Magdalena Mól,  Sylwia Płonka

    Young Fashion Day 2012

    • pokaz kolekcji – Marta Galik, Sylwia Płonka, Marta Galik, Barbara Koczur, Adam Bakun

     Cracow Fashion Awards 2012

    • Kolekcja Roku  i Kolekcja Mediów  – Anka Letycja Walicka
    • wyróżnienie za kreatywność i wizjonerstwo – Anna Wiszniewska, Weronika Szynczewska, Xymena Maciuk, Adam Bakun

    walicka cfapiotrkierat.com-6523piotrkierat.com-6527

     Staże zagraniczne 2012

    • Anka Letycja Walicka u Joanny Błażejowksiej (Paryż)
    • Karolina Pięch  – dom mody Balenciaga (Paryż)
    • Monika Jaworska – Dawid Tomaszewski

    anka-walicka-i-aska-blazejowska anka-walicka-i-karolina-piech-w-paryzu

     OFF Fashion 2012

    • Anka Walicka – II miejsce w konkursie – edycja wiosenna
    • Aneta Zielińska – Nagroda Blogerów oraz wyróżnienie od Doroty Wróblewskiej – edycja zimowa

    aneta zielinska off fashion walicka off fashion
    Habitus Baltija 2011

    • Grand Prix Habitus Baltija 2011 – Agnieszka Kowalska
    • nagroda Industrial pret-a-porter Habitus Baltija 2011 – Karolina Gronicka
    • nagroda Officiel Habitus Baltija 2011 – Monika Jaworska

    img_7350-fot-piotr-kierat img_7299-fot-piotr-kierat

     Złota Nitka 2011 – obydwie Złote Nitki dla absolwentek SAPU

    • Złota Nitka 2011 w kategorii Pret-a-porter  – Monika Jaworska
    • Złota Nitka 2011 w kategorii Premiere Vision – Agnieszka Kowalska
    • wyróżnienie Jury Kreatorów w kategorii pret-a-porter Złota Nitka 2011 – Sabina Koryl

    z9556153X,Zlota-Nitka-2011--zwycieska-kolekcja-Agnieszki-Kowalskiej ania pilarz sapu

     Cracow Fashion Awards 2011

    • Kolekcja Roku i Kolekcja Mediów – Łukasz Stachowicz
    • wyróżnienie za kreatywność i wizjonerstwo – Monika Szumińska-Nemeth, Agnieszka Kowalska, Karolina Gronicka, Anna Kapica, Monika Haba

    tytus_kondracki5 stachowicz

    Bridge of Fashion 2011

    • Agnieszka Kowalska, Karolina Gronicka, Monika Jaworska, Łukasz Stachowicz – pokaz kolekcji

    bridge of fashion 2011 (1) bridge of fashion 2011

     Warsaw Fashion Street 2011

    • prezentacja kolekcji – Łukasz Stachowicz, Karolina Gronicka, Justyna Gamoń, Justyna Żółtek, Eryk Ulman

    Lexus Fashion Awards 2011

    • Monika Błotnicka w finale konkursu

    monika_bc582otnicka monika-blotnicka

     Art & Fashion Festival 2011

    • udział Pat Guzik i Monika Czesak

    OFF Fashion 2011

    • II miejsce i wyróżnienie – Ewelina Kosmal

    kosmal off kosmal off 2

     Staże zagraniczne 2011

    • Łukasz Stachowicz i Monika Szumińska Nemeth u Aśki Błażejowskiej (spotkanie z Karlem Lagerfeldem)
    • Karolina Pięch – Jean-Pierre Braganza

    luki karl

    Święto Cykliczne 2011

    • prezentacja kolekcji – Łukasz Stachowicz, Justyna Gamoń, Edyta Kurdas, Aneta Horążak

    Targi Jubinale 2011

    • pokaz kolekcji – Marta Ekiert, Paulina Niemczyk

    Berlin Fashion Week 2011

    • pokaz kolekcji  – Aga Paul

    paul berlin paul berlin 2

     Międzynarodowe Targi Mody CPD SIGNATURES w Düsseldorfie

    • pokaz kolekcji LiT fashion

    dusseldorf

     Fashion Designer Awards 2011

    • II miejsce w konkursie  Aleksandra Bajer

    bajer 2 bajer

    Konkurs na ubiór rokokowy – Rekonstrukcje i inspiracje 2011

    • Karolina Roga – I miejsce

    roga 2 roga

     Joy nr 3/2011

    • Małgorzata Salamon – stylizacja głównej sesji

    salamon 3 salamon 2    salamon

     


    Złota Nitka 2010

    • Honorowa Złota Nitka 2010 dla SAPU – prestiżowe wyróżnienie dla osób i instytucji zasłużonych dla polskiej mody
    • I nagroda Jury Mediów – Aneta Zielińska
    • wyróżnienie Jury Kreatorów w kategorii pret-a-porter  – Aneta Zielińska
    • wyróżnienie Jury Mediów – Anna Ziemniak

    honorowa zlota nitka 2011

    zielinska nitka 2010 ziemniak nitka 2010

    Cracow Fashion Awards 2010

    • Kolekcja Roku i Kolekcja Mediów Aneta Zielińska
    • wyróżnienie za kreatywność i wizjonerstwo – Anastazja Kwietniowska, Olga Kowalunas, Anna Ziemniak, Ewa Kowalczyk, Anna Palka-Nowak, Krzysztof Piwnik
    • wyróżnienie i nagroda Rady Mediów podczas Cracow Fashion Awards 2010 – Aleksandra Błasiak, Marzena Podolska, Danuta Dąbrowska

    zielińska cfa zielinska cfa 2

    Habitus Baltija 2010

    • pokaz kolekcji – Aneta Zielińska, Anna Ziemniak, Pat Guzik

    zielinska habitus guzik habitus

    Warsaw Fashion Street 2010

    • II miejsce New Look 2010- Aneta Zielińska
    • pokaz finałowy New Look 2010- Anna Wendeker
    • wygrana w konkursie Perwolla na projekt białej sukni dla Moniki Szulim – Monika Zontek
    • pokaz Doroty Piertuszki Lancia Fashion Show
    • wygrana w konkursie na projekt koszulki dla Orsay – Anna Korszewska

    zielinska warsaw pietruszka lancia zontek warsaworsay

    Staże 2010

    • półroczny staż w Academy of Design and Haute Couture w Walencji- Małgorzata Grzywnowicz i Małgorzata Węgiel, Anna Parkitna, Bartosz Wcisło, Magdalena Wielgosz, Danuta Dąbrowska, Pat Guzik, Partycja Łach, Dorota Pietruszka, Anna Wendeker
    • staż w Americanos – Anastazja Kwietniowska, Kaja Harańczyk
    • staż u Izabeli Łapińskiej – Agnieszka Tokarska
    • półtoraroczny staż w atelier Jenny O (Osterhoudt) – Małgorzata Fejkiel

    aaadanuta dorota szkola

    Baltic Fashion Awards 2010

    •  udział w pokazie Bridge of Fashion – Aneta Zielińska, Agnieszka Tokarska

    baltic zielinska 20

     Gryf Fashion 2010

    • I miejsce – Agnieszka Tokarska

    gryf tokarska

     Konkurs Timex „Czas inspiracji”

    • wyróżnienie oraz specjalne wyróżnienie Newsweeka – Magda Śmielak

    timex

    Nektarina Vissual Essay

    • I miejsce – Mariola Wróblewska

    naktarina

    Konkurs na projekt biżuterii Elle i Kate&Kate

    • I miejsce – Aleksandra Wanatowicz

    wanatwoicz elle 2 wanatwoicz elle

    Złota Nitka 2009 – obydwie Złote Nitki dla naszych absolwentek

    • Złota Nitka w kategorii Pret-a-Porter – Małgorzata Grzywnowicz i Małgorzata Węgiel
    • Złota Nitka w kategorii Premiere Vision – Magda Śmielak
    • wyróżnienie Jury Kreatorów i Jury Mediów  – Dąbrówka Szopa
    • wyróżnienie Jury Mediów- Grażyna Łoboda
    • wyróżnienie Jury Kreatorów – Marta Mandla, Szymon Rychlik

    nitka smielak  nitka grzywn wegiel nitka grzynwnowicz wegiel Z³ota Nitka 2009
    Habitus Baltija 2009

    • statuetkę Grand Prix konkursu Habitus Baltija 2009 – Peggy Pawłowski
    • I miejsce w kategorii „Avant-garde fashion of high artistic value” – Magda Śmielak
    • pierwsze miejsce w kategorii „Artistic pret-a-porter” w konkursie Habitus Baltija 2009 – Peggy Pawłowski

    peggy ryga smielak ryga

    Cracow Fashion Awards 2009

    • Kolekcja Roku – Grazyna Łoboda
    • Kolekcja Mediów – Magdalena Wielgosz
    • nagroda Galerii Kazimierz – Grażyna Łoboda
    • nagroda Prezesa Zarządu LPP S.A. – Monika Czesak

    loboda cfa loboda cfa 2 łoboda gk

    Talent Warsaw Fashion Street 2009

    • I miejsce – Grażyna Łoboda

    łoboda warsaw łoboda warsaw 2

    Off Fashion 2009

    • 3 miejsce w konkursie OFF Fashion 2009 – Grażyna Łoboda
    • roczne stypendium w Międzynarodowej Akademii Wielkiej Mody i Sztuki Krawieckiej „Koefia” w Rzymie – Magda Śmielak

    VI Bal Dziennikarzy w Centrum Manggha

    • pokaz kolekcji – Magdalena Wielgosz

    konkurs „Lady Bonarka”

    • I miejsce oraz kontrakt na sumę 5 tys. zł – Małgorzata Czuchraj

    staże

    • miesięczny staż w atelier Joanny Błażejowskiej w Paryżu – Agnieszka Dydo

    Złota Nitka 2008

    • I miejsce w kategorii pret-a-porter  – Peggy Pawłowski
    • kolekcja Jury Mediów – Peggy Pawłowski
    • nagrody czasopism Spectrum, Rynek Mody, Fashion Magazine oraz Moda.com.pl – Peggy Pawłowski
    • wyróżnienie Jury Kreatorów w kategorii pret-aporter – Ewa Walkowiak
    • wyróżnienie Jury Mediów – Elżbieta Trusiewicz
    • nagroda Young Polish Designers Foundation – Jakub Ziemirski
    • nagroda studio White Light – Klaudyna Chlipała

    peggy nitka 2 2008 chlipala nitka 2008

    nitka peggy peggy nitka 2008

    Off Fashion 2008

    • I miejsce – Ewa Walkowiak
    • III miejsce – Marta Mandla, Szymon Rychlik
    • wyróżnienie jury – Tomasz Jakowienko, Ligia Dzik

    walkowiak off fashion 2008

    Cracow Fashion Awards 2008

    • Kolekcja Roku – Peggy Pawłowski

    peggy cfa 2008 peggy cfa 2008 2

    Oskary Fashion 2008

    • I miejsce w kategorii projektant – Peggy Pawłowski

    oskary fashion pegy 2 Oskary Fashion 2008

    konkurs UPS Fashion Design „Czekoladowe Glamour”

    • I miejce – Jakub Ziemirski i Krzysztof Piwnik, Anna Pochopień
    • finał konkursu UPS – Ewa Walkowiak, Beata Piskorz

    glamour pochopien 2008

    ogólnopolski konkurs Dolina Kreatywna

    • I miejsce – Elżbieta Trusiewicz

    konkurs Loreal Color Trophy 2008

    • I miejsce – Anna Nowacka, Dominika Wolnicka

    Createurope 2008 Fashion Academy Award

    • udział w finale – Bogna Hamryszczak, Monika Skóbel

    konkurs BLISSLIVING HOME GLOBAL DESIGN COMPETITION

    • I nagroda – Małgorzata Czuchraj

    Złota Nitka 2007

    • nagroda Jury Mediów – Elwira Horosz
    • wyróżnienie Jury Kreatorów w kategorii pret-a-porter – Łucja Wojtala, Elwira Horosz
    • wyróżnienie Jury Kratorów w kategorii premier vision – Aleksandra Wiącek

    nitka horosz 2007 nitka horosz nitka 2007 wojtala

    10 lat Fashion TV

    horosz 10lat fashion tv

    Off Fashion 2007

    • I nagroda – Aleksandra Wiącek
    • III nagroda – Bogusława Hamryszczak

    hamryszczak off fashion 2007

    konkurs „Grażka” 2007

    • III – nagroda w wysokości 2000zł, nagroda firmy STRIMA – Marta Mandla
    • wyróżnienie – Dąbrówka Szopa, Bogusława Hamryszczak

    konkurs  Design Doliny Kreatywnej

    • I nagroda (4500 zł) – Bogusława Hamryszczak

    konkurs Kanon Twórców Fashion Contest

    • I nagroda – Bogusława Hamryszczak

    Gala Dyplomowa Barbary Hanuszkiewicz

    • prezentacja kolekcji w Łódzkim Muzeum Włókiennictwa – Elwira Horosz

    Złota Nitka 2006

    • wyróżnienie Jury Kreatorów w kategorii premier vision – Bogusława Hamryszczak, Agnieszka Rosiek

    hamryszczak nitka 2006

    Międzynarodowe Targi w Rydze

    • II miejsce – Małgorzata Sikora

    staże zagraniczne 2005

    • staż w atelier John GalianoParyż – Łucja Wojtala
    • staż w firmie „Aśka” Paryż – Sylwia Lisok
    • staż w atelier Veronique Rouge Francja – Małgorzata Sikora

    Srebrna Pętelka 2005 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • I miejsce – Łucja Wojtala
    • Ikona „A4” za debiut roku – Łucja Wojtala
    • wyróżnienie – Małgorzata Sikora

    wojtala 2005

    Złota Nitka 2005

    • wyróżnienia w kategorii pret-a-porter – Łucja Wojtala
    • wyróżnienie – Izabela Krzysiek

    OSKARY MODY NEW LOOK 2005

    • III miejsce – Anna Morawiec

    Międzynarodowe Targach w Rydze

    • III miejsce – Monika Dudek

    konkurs ECCO SHOES POLAND

    • wyróżnienie – Katarzyna Mojżesz

    konkurs „Lingerie 2005” na Targach Bielizny w Warszawie

    • wyróżnienie – Joanna Misztela

    Srebrna Pętelka 2004 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • I miejsce – Kinga Urban
    • wyróżnienie oraz nagroda mediów – Agata Makowska
    • wyróżnienie – Karolina Porwisz, Agata Laszczak

    Międzynarodowych Targach „Intertextil” – Ryga 2004

    • udział w finale – Elżbieta Krzemińska-Owczarz, Olga Oberska

    Międzynarodowe Targi Bielizny i Pończosznictwa Lingerie 2004

    • I wyróżnienie – Dominika Knapik
    • II wyróżnienie – Beata Jaremek

    Międzynarodowy Konkurs Dla Projektantów w Limerick w Irlandii 3004

    • udział w finale – Katarzyna Ryś

    Międzynarodowy Konkurs Dla Projektantów „Pecherski Kasthany” Kijów 2004

    • III miejsce- Izabela Weiner

    Złota Nitka 2003

    • nagroda mediów – Magdalena Tatar

    Srebrna Pętelka 2003 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • wyróżnienie i nagroda mediów – Magdalena Tatar

    Habitus Baltija 2003

    • wyróżnienie – Aleksandra Jakubczak

    OSKARY MODY 2003

    • finał konkursu – Monika Ptaszek, Grzegorz Kobiałka, Edyta Szot
    • I miejsce – Dominika Dybek

    międzynarodowy konkurs dla projektantów w Limerick w Irlandii 2003

    • reprezentacja Polski – Grzegorz Kobiałka

    staże 2003

    • staż w Paryżu w atelier Joanny Błażejowskiej – Aneta Czaplicka

    Złota Nitka 2002

    • I miejsce – Adam Karski
    • wyróżnienie – Małgorzata Czuchraj

    Srebrna Pętelka 2002 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • I miejsce – Adam Karski
    • nagroda mediów – Aleksandra Jakubczak
    • wyróżnienie – Marta Drewniak, Ewa Kryza, Katarzyna Rajczewska

    Międzynarodowe Targi w Rydze

    • wyróżnienie – Agnieszka Wozowicz, M. Prokopiak

    Międzynarodowe Targi w Brnie

    • udział – Adam Karski, Aleksandra Jakubczak, Małgorzata Czuchraj, Estera Hapka, Magdalena Jurkowska, Renata Samojedna

    staże 2002

    • staż w LPP S.A – Katarzyna Mojżesz

    Srebrna Pętelka 2001 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • I miejsce – Renata Samojedna, Monika Wójcik
    • wyróżnienie – Małgorzata Trojanowska, Klaudia Rzadkosz, Iwona Jankowska
    • nagroda miesięcznika PANI – Agnieszka Brzostek, Agata Makowska

    staże 2001

    • miesięczny staż w firmie u Arkadiusa w Londynie – Agnieszka Gajdzińska, Małgorzata Trojanowska

    Międzynarodowe Targi w Lipsku 2001

    • wyróżnienie za mistrzowskie rękodzieło – Marzena Gajek

    Złota Nitka 2000

    • wyróżnienie Wysokich Obcasów – Monika Wójcik

    Smirnoff Fashion Awards Warszawa 2000

    • finalistka- Aneta Korszewska

    Srebrna Pętelka 2000 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • wyróżnienie – Zofia Czarnik

    Srebrna Pętelka 1999 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • wyróżnienie – Agnieszka Gajdzińska

    Złoty Wieszak – Lublin 1999

    • I miejsce – Wioletta Jędryczkowska
    • wyróżnienie – Dorota Dyląg

    Międzynarodowe Targi Mody Łódź 1999

    • wyróżnienie – Małgorzata Czuchraj

    Festiwal Sztuki i Mody Kielce 1998

    • Statuetka Zasłużony dla Sztuki – Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru
    • Statuetka Zasłużony dla Sztuki – Anna Pochopień

    Srebrna Pętelka 1998 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • I miejsce – Małgorzata Czuchraj
    • wyróżnienie Gazety Poznańskiej – Anna Stachurska, Natasza Podwyszyńska

    „Smirnoff Fashion Awards” Warszawa 1998

    • II miejsce – Agnieszka Biżuta
    • III miejsce – Magdalena Danko

    „Amarantowa Kokarda”- Katowice 1998

    • II miejsce – Miłka Stępień
    • III miejsce – Agnieszka Gajdzińska

    Targi Kosmetyków i Mody Uroda i Elegancja Kielce 1997

    • złoty medal  -Miłka Stepień

    Srebrna Pętelka 1996 – Międzynarodowe Targi Mody Poznań

    • wyróżnienie – Anna Szewczyk

     


  • 2012
    Klaudia Binek

    wyróżnienie w konkusie Duravit Bathroom Design Challenge
    Klaudia Binek i Anna Helena Gąsiorowska
    pierwsze miejsce w konkursie Senso 2012 na projekt łazienki
    Kinga Rojek
    II miejsce w konkursie Senso 2012 na projekt łazienki
    wyróżnienie w konkursie Senso 2012 na projet Łazienki
    -zobacz relację z konkursu Senso 2011 na naszym blogu

    2011
    Justyna Zagajska

    I nagroda w konkursie Senso 2011 na projekt łazienki
    Aleksandra Łukasik i Klaudia Szpila
    wyróżnienie w konkursie Senso 2011 na projekt łazienki
    Maria Liguzińska-Kowal i Dorota Ormezowska
    wyróżnienie grona pedagogicznego SWP w konkursie Senso 2011 na projekt łazienki
    -zobacz relację z konkursu Senso 2011 na naszym blogu
    Justyna Podczasi
    zrealizowany projekt stoiska Huty Szkła „KROSNO” S.A. na Targach Ambiente 2011 we Frankfurcie
    -zobacz zdjęcia stoiska na blogu

    2010
    Marta Zając

    I nagroda w konkursie na Senso 2010 na projekt ekspozycji wanien w salonie Excellent
    Agnieszka Zaboub & Adam Pasternak
    I nagroda w konkursie na Senso 2010 na projekt ekspozycji wanien w salonie Excellent
    Karolina Dzik
    II nagroda w konkursie na Senso 2010 na projekt ekspozycji wanien w salonie Excellent
    Zobacz relację z konkursu Senso 2010 na naszym blogu

    2009

    Anna Lapawa
    I nagroda w konkursie Senso 2009 organizowanym przez firmę Duravit
    Katarzyna Jama
    II nagroda w konkursie Senso 2009 organizowanym przez firmę Duravit
    Magdalena Fąfarko
    III nagroda w konkursie Senso 2009 organizowanym przez firmę Duravit

    2008
    Sandra Czapińska

    I nagroda w konkursie na projekt łazienki organizowanym przez firmę Kohler
    Andriana Myśliwiec
    II nagroda w konkursie na projekt łazienki organizowanym przez firmę Kohler
    Ilona Milczarek
    I nagroda w konkursie na projekt łazienki od frimy Excellent
    Monika Stopa
    II nagroda w konkursie na projekt łazienki od frimy Excellent
    Ilona Milczarek
    publikacja w miesięczniku Design Plus projektów mebli
    Magdalena Falkiewicz
    publikacja w miesięczniku Design Plus projektów mebli
    Wanda Borysko
    publikacja w miesięczniku Design Plus projektów mebli
    Gabriela Borkiewicz
    projekt i wizualizacje apartamentów Lofty Kraków

    2007
    Joanna Szuba

    I nagroda w konkursie na projekt łazienki organizowanym przez firmę Hansgrohe i Huppe
    Milena Całka
    I nagroda w konkursie na projekt łazienki organizowanym przez firmę Hansgrohe i Huppe
    Wanda Borysko
    nagroda od firmy Excellent w konkursie na projekt łazienki


  • Bartłomiej Jurecki, absolwent Szkoły Kreatywnej Fotografii został laureatem międzynarodowego konkursu fotograficznego Insight Astronomy Photographer of the Year 2017.

    bartlomiej-jurecki

    Fot. Bartłomiej Jurecki

    Zdjęcia absolwentki Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF, Aleksandry Modrzejewskiej w HOPE ST MAG

    Maciej Boksa, Przemysław Kuciński, Paweł Piotrowski
    wystawa New Wave Photography, 2013, Kraków zobacz zdjęcia na blogu

    Jakub Popiel
    nagroda czytelników w plebiscycie Bridelle.pl dla Malachite Meadow w kategorii fotografia ślubna/reportaż – czytaj więcej na blogu

    Bartłomiej Jurecki
    I miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto 2013 – kategoria: miejsce

    Katarzyna Niedźwiecka i Aleksander Warzecha
    wystawa New Wave Photography, 2011, Kraków – Londyn

    Maciej Boksa i Jakub Popiel
    Wystawa fotografii w Gazeta Cafe, 2010

    Paweł Derkacz
    wyróżnienie w konkursie fotografii studenckiej Pstrykaliada 2009

    Bartłomiej Jurecki
    I miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto 2011 – kategoria: cywilizacja
    II miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto 2011 – kategoria: przyroda i środowisko
    III miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto 2011 – kategoria: społeczeństwo
    – zobacz zdjęcia na blogu

    Artur Adamiec
    I miejsce w konkursie fotograficznym Three Crosses Square “Przestrzeń fashion” – zobacz zdjęcia na blogu

    Małgorzata Podstawa
    II miejsce w konkursie “Kobieta i jej pasje” organizowanym przez Akademię Kobiet Sukcesu – zobacz zdjęcia na blogu

    Bartłomiej Zegadło
    I miejsce w kategorii portret na V Ogólnopolskim Biennale Fotografii Krosno 2009 ” Miasto i ludzie – dynamika” – zobacz zdjęcia na blogu

    Agnieszka Regulicka
    I miejsce w konkursie czasopisma “Pozytyw”

    Maciej Kuroń
    zwycięzca w konkursie rajdowej fotografii organizowanym przez portal sportowców extreme.pl
    uczestnik warsztatów fotografii prasowej organizowanej przez Polsko Niemiecka Współprace Młodzieży przy współudziale Polskiej Agencji Prasowej oraz Deutsche Presse Agentur


  • Nasi absolwenci pracują jako specjaliści ds. visual merchandisingu dla takich marek jak:
    MANGO
    RESERVED
    CROPP
    PEPE JEANS
    CARRY
    PIERRE CARDIN
    VISTULA
    WÓJCIK
    DENI CLER
    REPORTER
    ANSWEAR
    MHSHOWROOM
    ZARA
    5-10-15
    AMERICANOS
    BYTOM
    MARKS&SPENCER

    Osiągnięcia naszych studentów:
    REPORTER – otwarcia jesienne sklepów
    ANSWEAR – współpraca z firmą MHShowroom przy otwarciach sklepów stacjonarnych
    REPORTER – otwarcia sklepów w ramach letnich praktyk studenckich, w których wzięło udział ok.15 studentów
    DENI CLER – projekt aranżacji wiosennej – Agata Bielecka
    DENI CLER – projekt witryny wiosennej – Anna Mucha
    OCHNIK – Grafika wyprzedażowa
    CLICK – przygotowanie i realizacja witryny wyprzedażowej
    Agata Berycz oraz Bartłomiej Jungiewicz nominowani w warszawskim konkursie STUDENTS, który odbywa sie w ramach Polskiego Konkursu Reklamy KTR – kategoria DESIGN 2009
    wyróżnienie dla Damiana Jaszczyka, Marty Dąbrowskiej (2 projekty) i Agaty Berycz, studentów drugiego roku SVM w konkursie na jubileuszowe logo firmy RR Donnelley.
    Intermoda – Plakat wyprzedażowy (projekt)
    Intermoda – Aranżacja wybranych sklepów
    KEY – Pomoc przy realizacji witryny letniej
    Replay – Projekt i wykonanie skrzyń ekspozycyjnych
    Intermoda – Witryna świąteczna (projekt, realizacja)
    Intermoda – Aranżacja wybranych sklepów


  • Nasi absolwenci z powodzeniem znajdują pracę w teatrach i na planach filmowych. Zobacz kto gdzie gra.

    Słuchacze i absolwenci szkoły aktorskiej SPOT, zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata Szermierki Artystycznej – World Stage Fencing Championship w Portugalii www.wsfc2012.org. Brązowy medal a zarazem trzecie miejsce w kategorii antyk/ średniowiecze zdobyli Jakub Kruczek, Paweł Monsiel. Czwarte miejsce w kategorii dowolnej wywalczyli Jakub Kruczek oraz Rafał Domagała. Piąte miejsce w kategorii renesans/XIX wiek zdobył Sławomir Bendykowski oraz Mateusz Berkowicz. Wśród reprezentantów znaleźli się również Aleksander Leszczyński i Dawid Orendorz.

    Drużyna SPOT składała się z sześciu osób, które dzięki treningom pod okiem, fechtmistrza „ Maitre D’ Armes” Mateusza Berkowicza, www.sfmb.eu , znalazła w ścisłej czołówce szermierki artystycznej. Gratulujemy!

    P1080748
    Nasz absolwent został właśnie uhonorowany Nagrodą Dziennikarzy Małopolski jako najlepszy dziennikarz kulturalny w 2013 r.  za wywiad z Filipem Springerem na antenie radia Tokfm (rozmowę opublikowano także na portalu tokfm.pl.

    wojtusik tokfmKareem Amer i Łukasz Wojtusik w krakowskim studiu radia TOK FM, fot. Tokfm