noscript image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

LABORATORIUM MODY 2017, 10.06.2017, 18:00

LABORATORIUM MODY 2017 <br>10.06.2017, 18:00

Laboratorium Mody 2017 – Stanisław Wyspiański i moda polska

W sobotę, 10 czerwca, zobaczymy, jak młodzi artyści mody interpretują twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Najnowsze projekty studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zostaną zaprezentowane w czasie pokazu Laboratorium Mody w hotelu Novotel Kraków City West.

Studenci, którzy uczą się na II roku w SAPU, musieli najpierw poznać życie i twórczość młodopolskiego dramatopisarza, poety, malarza, a także – patrząc z dzisiejszej perspektywy – projektanta sztuki użytkowej. Następnie analizowali je od strony plastycznej i szukali formuły zastosowania we współczesnym ubiorze (np. printy, patchwork, aplikacje, hafty, połączenie i wpływ form na konstrukcję). Powstały ubrania o autorskim i nowoczesnym charakterze, które zostaną premierowo pokazane w najbliższą sobotę w Novotelu Kraków City West.

Natomiast I rok zaprojektował i wykonał po jednym ubiorze z surowej tkaniny bawełnianej z wykorzystaniem drewnianej deseczki (nie nawiązuje już do Wyspiańskiego).

W czasie pokazu zobaczymy też kolekcję dyplomową absolwentki SAPU Sandry Stachury „Deep Space”. Te futurystyczne ubrania i buty zostały wykonane z innowacyjnych materiałów (druk 3D, światłowody, tworzywa sztuczne) i uhonorowane kilka dni temu drugą nagrodą w konkursie Off Fashion, a także wyróżnieniem na Cracow Fashion Awards 2017.

W czasie wieczoru w Novotelu Kraków City West zobaczymy też atrakcyjną etiudę taneczną, przygotowaną przez studentów Szkoły Choreografii.

Laboratorium Mody odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, o godz. 18 w hotelu Novotel Kraków City West, ul. Armii Krajowej 11 w Krakowie.

Wstęp za zaproszeniami, które są do pobrania w siedzibie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie lub też  które będzie można zdobyć na profilu FB Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU (kliknij tutaj)  oraz Krakowskich Szkół Artystycznych (kliknij tutaj).

sandra-stachura-fot-dawid-h-gronski

plakat_labo_2017

Oto kilka zdjęć z Laboratorium mody z zeszłego roku.
Więcej zdjęć i relacje w zakładce http://www.ksa.edu.pl/szkola-mody/pokazy-mody

Dawid Kotowski

Dawid Kotowski

Agata Pięta (1)

Agata Pięta

Aleksandra Szczurek (2)

Aleksandra Szczurek

 

Kalina Kocemba

Kalina Kocemba