Fashion - cycling, rozmowa o eco modzie (K. Królak, M. Kęskiewicz) - KSA

Fashion – cycling, rozmowa o eco modzie (K. Królak, M. Kęskiewicz)

Spotkanie z projektantką eco-biżuterii artystycznej, Kariną Królak oraz Magdaleną Kęskiewicz, projektantką mody i wykładowczynią SAPU w ramach tegorocznej edycji Cracow Fashion Week w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Karina Królak swoją biżuterią promuje ekologię i recykling. Jako tworzywa używa różnego rodzaju odpadów plastikowych, złotek, starych guzików, koralików, kapsli, koronek, sznurków, kolorowych tasiemek itp. Tym niepotrzebnym już materiałom daje drugie życie, tworząc kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki. Metoda łączenia materiałów pozornie do siebie niepasujących – szlachetnych kamieni z resztkami i odpadami, naturalnych materiałów z plastikami – daje niezwykle zaskakujące efekty (z katalogu wystawy ‚Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design).

Magdalena Kęskiewicz prowadzi wykłady “Moda a popkultura”oraz “Promocja sprzedaży”. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Ukończyła również Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi własną działalność Concept Studio Młoda Moda, która jest jednocześnie pracownią krawiecką, sklepem i galerią w jednym. Projektuje kolekcje, bierze udział w pokazach mody i konkursach m.in. OFF Fashion Kielce, Złota Nitka 2007, FUTURE. Pracuje również jako stylistka przy sesjach zdjęciowych, publikowanych min. w Eks-Magazynie i Mieście Kobiet. Jako stylista współpracuje z fotografami mody, firmami odzieżowymi, agencjami reklamowymi oraz producentami pokazów (Moda&Styl, Lounge Magazyn, Secret Lashes).

Spotkanie odbyło się w ramach Cracow Fashion Week 2017 oraz wystawy Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design prezentowanej w MCK.

Kęskiewicz