Fotorelacja z otwarcia Cracow Fashion Week 2017! - KSA

Fotorelacja z otwarcia Cracow Fashion Week 2017!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia Cracow Fashion Week 2017, Cracow Fashion Awards Premiery oraz Gali.

Krakowski tydzień mody rozpoczął się konkursem młodych projektantów Cracow Fashion Awards, w którym wzięli udział tegoroczni dyplomanci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Oceniało ich międzynarodowe jury, w skład którego weszli m.in. Mark Fast (Kanada), Carol Morgan (Wielka Brytania), Margaret Larmuth (Szwajcaria), Olga Yanul (Vogue Ukraina, Vogue Mexico), duet MMC Ilona Majer i Rafał Michalak, Natasha Pavluchenko czy Dorota Wróblewska.

Pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i konkurs Cracow Fashion Awards dla  najlepszych absolwentów szkoły otworzył jak co roku Cracow Fashion Week (18-26.03),  organizowany przez SAPU. Do konkursu zakwalifikowało się 57 kolekcji tegorocznych absolwentów.

W tym roku Cracow Fashion Week odbywał się pod hasłem „Fashion& Ecology” i pozyskał prestiżowych partnerów. Są nimi ponownie Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Centrum Kongresowe ICE Kraków.

Zaangażowanie miasta Kraków oraz jego jednostek w Cracow Fashion Week rośnie systematycznie od kilku lat. Dzięki temu wydarzenie ma szansę rozwijać się i zdobywać międzynarodową rozpoznawalność,

„Cracow Fashion Week to jedno z największych wydarzeń modowych w Polsce, którego organizatorem jest Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU” – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. „Impreza realizowana jest od ośmiu, a od kilku lat wspierana przez Miasto. Wydarzenie cieszy się międzynarodowym uznaniem i stanowi platformę służącą promocji młodych talentów w dziedzinie mody oraz fotografii mody. Co roku podczas tygodnia mody pokazywane są kolekcje najbardziej utalentowanych krakowskich projektantów, którzy kończą SAPU, ale także kolekcje gościnne z zagranicy, których autorzy są laureatami międzynarodowych konkursów”.
Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta podkreśla, że wydarzenie przynosi istotne korzyści dla miasta Krakowa. „każdego roku CFW odwiedza kilkadziesiąt osób związanych ze światem mediów: dziennikarze, krytycy, blogerzy, influencerzy, których obecność gwarantuje Miastu szeroką promocję” – dodaje Katarzyna Olesiak.

Zdj. Patrycja Sioła (Szkoła Kreatywnej Fotografii)

Laureatów wybrała Rada Wysokiej Mody, w której znaleźli się: Mark Fast (Kanada), Carol Morgan (Wielka Brytania, Central Saint Martins), Margaret Larmuth (Szwajcaria), duet MMC Ilona Majer i Rafał Michalak, Natasha Pavluchenko, Dorota Wróblewska (Sophisti Group), Ranita Sobańska (4F), WP Onak (OCR Creations), Gosia Sobiczewska (ESTby ES.), Robert Kiełb (LAF Artist Management), Anna Jatczak, Joanna Błażejowska (Aska), Marcin Giebułtowski, Maria Wiatrowska, Paweł Zawiślak (Kropki Kreski), Monika Szpetnar (Mohito), Marzena Szura (House), Monika Onoszko (Onomono), Ilona Kanclerz (Modny Śląsk).

W Radzie Mediów uczestniczyli: Michał Zaczyński (przewodniczący, Esquire), Olga Yanul (L’Officiel Ukraine, Vogue Mexico), Karolina Sulej (Wysokie Obcasy), Ewa Kowalewska-Kondrat (Harel), Tobiasz Kujawa (Freestyle Voguing), Maja Chitro (InStyle), Magdalena Zawadzka (Harper’s Bazaar), Piotr Zyznowski (Sophisti), Justyna Majka (Fashion Post), Urszula Wiszowata (Fashion Biznes), Ewa Kosz (Ultra), Kamila Żyźniewska, Kinga Litwińczuk (Style-On), Łukasz Gazur (Dziennik Polski), Barbara Fijał (Miasto Kobiet), Marcin Lewicki (Lounge).
Dyplomanci SAPU pokazali swoje kolekcje również na kolejnych prestiżowych pokazach Cracow Fashion Week: Novotel Fashion Show w Novotel Kraków Centrum, Niebieski Fashion Show w Hotelu Niebieskim oraz na Hyundai Autoneo Fashion Show – oficjalnej gala finałowa CFW w nowym salonie grupy Autoremo.

W czasie tygodnia odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń, z których większość miała charakter otwarty: pokazy mody, warsztaty, wykłady, spotkania z osobowościami mody, wystawy fotografii oraz prac graficznych.  Tydzień mody w Krakowie zamknął pokaz No Waste Show, w czasie którego została pokazana kolekcja ubiorów  z materiałów recyklingowych wykonana przez studentów 1 i 2 roku SAPU,którzy mogą teraz napisać w portfolio,że ich pierwsze pokazy odbyły się w czasie Cracow Fashion Week.

Program CFW 2017: http://cracowfashionweek.com/cracow-fashion-week-2017/