Złota Nitka dla absolwentki SAPU

Złota Nitka dla absolwentki SAPU!

Joanna Organiściak, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa, zdobyła główą nagrodę w konkursie Złota Nitka – najważniejsze wyróżnienie dla młodych projektantów w Polsce!

Fot. Marzena Kolarz

Wyróżnienie zostało przyznane w czasie gali w Łodzi, a wyboru dokonało znakomite jury, w którym znaleźli się m.in. duet projektantów Paprocki i Brzozowski, projektanci Ilona Majer i Rafał Michalak (MMC) czy krytyk Michał Zaczyński.
– Inspiracją do powstania kolekcji „Identity” był film Wima Wendersa „Notatki o miastach i strojach” – mówi Joanna Organiściak, która w tym roku zdobyła też grand prix konkursu Srebrna Pętelka oraz wyróżnienia na Cracow Fashion Awards i Silesia Fashion Day. –  Kolekcja stanowi reinterpretację podstawowych form ubioru, szczególnie koszuli. Chciałam zderzyć przeszłość z teraźniejszością, tworząc hybrydę tradycji i nowoczesności.

To był znakomity wieczór dla absolwentów SAPU. Otrzymali oni w sumie pięć nagród: jury przyznało wyróżnienia dla Anny Tronowskiej i Martyny Sobczak. Tronowska otrzymała także nagrodę od sponsora, firmy Coats, a Magdela Orzeł – również absolwentka SAPU – dostała wyróznienie od Lviv Fashion Week.

W ten sposób absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymali większość nagród, co pokazuje, jak wysoki był poziom tegorocznych kolekcji. Krakowska publiczność widziała już te projekty w czasie Cracow Fashion Week 2015, zostały pokazane na uroczystej gali w ICE Kraków.