Z miłości do mody i środowiska – Eko Fashion Weekend 2014

Kilkadziesiąt modelek z Agencji Reklamex (www.reklamex.krakow.pl), kilkaset projektów ekologicznych, setki pomysłów, konsultacji i rozmów prowadzonych z miłości do piękna i środowiska – zbliża się kolejny Eko Fashion Weekend w Krakowie. W jego ramach, 2 lutego o godz. 17.30 w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się oczekiwany przez miłośników recyklingowej mody Junk Fashion Show – główny punkt wydarzenia, przygotowany przez słuchaczy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (www.ksa.edu.pl).

Po sukcesie poprzednich edycji organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnej – tak jak dotychczasowe wypełnionej kreatywnością i szacunkiem do środowiska naturalnego. Tegoroczny Eko Fashion Weekend potrwa od czwartku, 30 stycznia do niedzieli, 2 lutego 2014 roku. Podczas pokazu Junk Fashion Show słuchacze I roku SAPU zaprezentują wykonane przez siebie kreacje papierowe, a słuchacze II roku pokażą projekty inspirowane epoką Młodej Polski. Słuchacze I roku zaprezentują również pokaz mody konceptualnej, a Szkoła Visual Merchandisingu stylizacje wykorzystujące elementy recyklingowe.

Partnerzy Eko Fashion Weekend nagrodzą podczas pokazu wybrane przez siebie projekty. Główny partner – Polski System Recyklingu SA ufunduje tablet dla autora najlepszego projektu  recyklingowego oraz dla najlepszej modelki, a tołpa® przekaże pakiet ekskluzywnych ekologicznych kosmetyków. Dla autora najlepszego projektu inspirowanego epoką Młodej Polski, Restauracja & Coctail Bar Baroque ufunduje walentynkową kolację dla dwóch osób w ich klubie na Kazimierzu.

Niedzielny Junk Fashion Show poprzedzać będzie kilka wydarzeń promujących ideę mody ekologicznej i zachowań proekologicznych. W czwartek, 30 stycznia w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych, o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Reinkarnacja Przedmiotu”, ukazującej elementy ubioru i wyposażenia wnętrz powstałe
z materiałów recyklingowych. Piątek upłynie pod hasłem kreatywnych przeróbek, czyli warsztatów redressingu, które odbędą się również w budynku KSA. Uczestniczyć może w nich każdy, kto chciałby tchnąć nowe życie w stare ubrania i akcesoria. Organizatorzy planują warsztaty przerabiania odzieży oraz warsztaty przerabiania torebek i biżuterii recyklingowej. Szczegółowe informacje o warsztatach znajdują się na stronie www.ksa.edu.pl. Zapisy  na warsztaty pod numerami telefonów 0-12 266 21 11 lub 0-12 656 17 26. Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie rzeczy, którym chcą nadać nowy charakter. Ilość miejsc ograniczona. W piątek 31 stycznia o godz. 15.30 (aula, budynek KSA) organizatorzy zapraszają również na otwarty wykład pt. „Kupuj odpowiedzialnie ubrania”, który poprowadzi Pani Maria Huma z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

Organizatorzy planują również konkurs internetowy, podczas którego internauci będą mogli zagłosować na najlepsze projekty autorstwa studentów I i II roku.  Głosować będzie można od środy 5 lutego od godz. 15.00 do środy 12 lutego do godz. 24.00, wchodząc na stronę www.ksa.edu.pl.  Na autorów zwycięskich projektów czekają atrakcyjne nagrody, natomiast spośród głosujących zostanie wylosowany bezpłatny udział w letnich warsztatach fotograficznych, kroju i szycia, projektowania mody, biżuterii, batiku lub haute couture.

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie KSA (www.ksa.edu.pl) oraz profilu Szkoły na portalu Facebook.

Przyjdź i odkryj niezwykłe piękno zwykłych rzeczy. Zapraszamy!

Organizatorzy:

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Polska Fundacja Sztuki i Mody, Agencja Modelek i Promocji Mody REKLAMEX.

Partner Główny:

Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA, W Trosce o Naturę

Partnerzy:

Empik, tołpa ®, Antalis, Biuro Reklam i Plakatowania Koneser, Sklep Fotograficzny Foto-Tip, Baroque Restauracja & Coctail Bar, Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alterantywa, Jakub Ziemirski Atelier

Patroni Medialni:

Radio Eska, Dziennik Polski, Wnętrza Daniela, meble.pl, sophisti.pl, Miasto Kobiet, zielonalekcja.pl, Moda Forum, ulicaekologiczna.pl, likemore.pl, Miesięcznik RECYKLING, talent.pl, kulturaonline.pl, stylemiasta.pl, jestemeco.pl, DaWanda, ekologia.pl, ekohabitat.pl, Stowarzyszenie MANKO, ekolupa.pl, ekolokalizator.pl, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Wydawnictwo PROMEDIA, fashionbusiness.pl, Moda Męska, Moda Męska, TUBA
Tekst: Aleksandra Depa