Warsztaty ceramiki z Grzegorzem Garcarzem.

Warsztaty z Grzegorzem Garcarzem. Ceramika – inicjał, exlibris, ślady, odciski, faktury

Uczestnicy sobotnich warsztatów, które odbyły się w siedzibie Szkoły Wnętrz i Przestrzeni (Krakowskie Szkoły Artystyczne) po krótkim wykładzie samodzielne wykonali prace z glinki ceramicznej. Tematy, które mieli do wyboru to:
Inicjał, exlibris ( 2d – relief, lub 3d )
Latarnia, świecznik, lampa ( oprawy ceramiczne w 3d )
Ślady, odciski, faktury – zadanie typu relief ale z czterech modułów, które można różnie konfigurować.
Otwór, perforacja – hasło do swobodnych pomysłów w 2d i 3d
Warsztaty poprowadził mgr sztuki Grzegorz Garcarz, który na co dzień jest wykładowcą w SWP. Prowadzi zajęcia w pracowni komputerowej (3DsMax), a także z wystawiennictwa, kompozycji i perspektywy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Architektury Wnętrz, kierunek Wystawiennictwo). Autor projektów wnętrz, biur i przestrzeni targowych. Jest czynnym projektantem wnętrz i projektantem plastycznym. Jego pasją oprócz projektowania wnętrz jest spadochroniarstwo wyczynowe.

Fot. Magdalena Saratowicz (Szkoła Kreatywnej Fotografii)