WYDARZENIA CRACOW FASHION WEEK 2010 aktualizacja - KSA

plakat_cfa_10

od 13 marca Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34

Wystawa retrospektywna guru polskiej mody Jerzego Antkowiaka przygotowana przez studentów Szkoły Visual Merchandisingu

17-21 marca Targi w Krakowie, ul. Centralna 41a

Wystawa prac malarskich, rysunkowych, fotograficznych i projektowych absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w trakcie Targów Edukacyjnych

Wstęp w cenie biletów na Targi

19 marca – 9 maja Muzeum Narodowe w Krakowie, Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26

„Co nam zostało z tamtych lat. Dar Leszka Wajdy”

Wystawa damskich sukien i kapeluszy, przede wszystkim z przełomu XIX i XX w.

20 marca godz: 11.00-18.00 Projekt Barka, Bulwar Kurlandzki, (na wysokości ul. Gazowej)

Po raz pierwszy w Krakowie premierowa sprzedaż kolekcji paryskiej projektantki Joanny Błażejowskiej, jednej z niewielu polskich projektantów biorących udział w pret a porter w Paryżu.

20 marca godz. 20.00 klub miejsce bar podgórze, ul. węgierska 1

Zapowiedź kolekcji  The cowboy must never shoot  first autorstwa ALEXIS and PONY (Marta Mandla/Szymon Rychlik)

– ekspozycja 3 setów ubrań,

– projekcja westernów,

– fotografie promujące ubrania,

21 marca Targi w Krakowie, ul. Centralna 41a

CRACOW FASHION AWARDS 2010 – 14-ta edycja konkursu dla młodych projektantów, absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, 56 kolekcji, 50 modelek,

Część I – godz. 16.00

Część II – godz. 19.00

Impreza zamknięta.

24-26 marca godz. 10.00-17.00 Muzeum Narodowe w Krakowie Gmach Główny, Sala pod Kozami, al. 3 Maja 1

Pokonkursowy pokaz projektów torebek

Prezentacja najciekawszych projektów nadesłanych na konkurs na projekt damskiej torebki/męskiej torby „Zawsze pod ręką”

do  30 maja Muzeum Narodowe w Krakowie – Kamienica Szołayskich, ul. Szczepańska 11

Sarmatyzm. Sen o potędze

Wystawa męskich ubiorów i biżuterii z okresu sarmatyzmu

25 marca godz.19.00 miejsce bar podgórze, ul. węgierska 1

„Dlaczego ludzie się ubierają? Ubiór jako komunikat”

wykład z semiotyki ubioru. prowadzenie: Tomasz-Marcin Wrona

Tomasz-Marcin Wrona (1984) – semiotyk kultury, absolwent kulturoznawstwa międzynarodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Polska), stypendysta Programu Erasmus na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Castilla – La Mancha w Cuence (Hiszpania), ścieżka nowych mediów. W pracy magisterskiej poświęconej semiotyce tańca, zaproponował nowatorskie spojrzenie na taniec, wpisane w kulturoznawstwo. Jest autorem kilku artykułów kulturoznawczych poświęconych przede wszystkim tańcu, filmowi i zagadnieniom wielokulturowości. Od lat współpracuje z ważnymi instytucjami kulturalnymi polskimi i zagranicznymi.

25 marca godz. 20.00 Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Pokaz  marki IMUNZI otwierający sezon sukienkowy

Wstęp wolny prosimy o potwierdzenie przybycia info@imunzi.com

26 marca godz. 19.00 Poligamia Bar, ul. Dietla 97, Kraków

Pokazy młodych projektantów, szczegóły wkrótce