Walencja wzywa! - KSA

Absolwenci SAPU po raz kolejny zostali zaproszeni do Academy of Design and Haute Couture w Walencji na półroczny staż. W szkole właśnie zakończył się intensywny kurs języka hiszpańskiego dla projektantów połączony z pracą nad wstępnymi projektami, które będą realizowane podczas stażu. Opiekę artystyczną nad projektantami będą sprawować wykładowcy z akademii w Walencji – Jack Monheim oraz Anna Bonia.

W tym roku nasi projektanci  –  Małgorzata Grzywnowicz i Małgorzata Węgiel, Anna Parkitna, Bartosz Wcisło, Magdalena Wielgosz, Danuta Dąbrowska, Pat Guzik, Partycja Łach, Dorota Pietruszka, Anna Wendeker, Aneta Zielińska – otrzymali zadanie zaprojektowania stroju dla Falleras – kobiet, które idą w corocznym pochodzie podczas Fiesta de Las Fallas. Jest to tradycyjne święto ognia w Walencji.  Każda fiesta jest wielkim wydarzeniem w Hiszpanii. Poniżej zamieszczamy projekty wykonane podczas tygodniowego kursu – będą realizowane w technice haute couture w Walencji.

It’s high time to win Walencia’s heart! Eleven of outstanding SAPU graduates go to Adacemy of Design and Haute Couture in Walencia to take part in half-yearly scholarship. There they are going to design and prepare in haute couture technique costumes fo women walking in a great Spanish parade „Fiesta De Las Fallas”. Below you can see first fashion sketchec of uor designers.

Bartosz Wcisło

Pat Guzik