Ubierz pajacyka PAH po raz kolejny - KSA

Już trzeci raz polscy projektanci mody zjednoczyli  się na rzecz przeciwdziałania niedożywieniu i głodowi wśród dzieci w ramach światowej kampanii PAH. W ramach światowego programu walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci, którego symbolem jest Pajacyk, już trzeci raz najwięksi polscy projektanci mody ubrali drewniane kukiełki Pajacyka w zaprojektowane przez siebie stroje. Wszystkie projekty zostały zlicytowane podczas aukcji charytatywnej, która odbyła się 22 maja 2011r. w Centrum Cybernetyki w Warszawie. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na program walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci.

Na tegoroczną aukcję kreacje dla Pajacyka przygotowali: Teresa Rosati, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Gosia Baczyńska, Eva Minge, Natalia Jaroszewska, Dorota Wróblewska, Peggy Pawłowski (absolwentka SAPU), Krystyna Zachwatowicz, Antonina Turnau (obecna studentka SAPU), Jerzy Antkowiak oraz Janina Ochojska. Niespodzianką majowej aukcji będzie możliwość zlicytowania Pajacyków przyozdobionych przez Panie Prezydentowe Annę Komorowską i Jolantę Kwaśniewską, które objęły honorowymi patronatami tegoroczną licytację.

projekt Peggy Pawłowski

projekt Antoniny Turnau

Wszystkie ubrania można zobaczyć tutaj, a tak było w zeszłym roku.

fot i info: mat prasowe/fb