Reinkarnacja przedmiotu - relacja - KSA

REINKARNACJA PRZEDMIOTU, CZYLI OD GRECJI DO MONTE CARLO

Wystawa „Reinkarnacja przedmiotu”, która została otworzona 20 września uroczystym wernisażem, jest efektem ponad dwudziestoletniego kształcenia słuchaczy Krakowskich Szkół Artystycznych (www.fashionschool-photographyschool.com) w duchu ekologicznym. Idea recyklingu oraz trend eko w designie i sztuce są już nie tylko kaprysem projektantów, ale realną potrzebą i świetnym rozwiązaniem na pozyskanie nowych surowców do przetworzenia. Słuchacze Szkoły  Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkoły Wnętrz i Przestrzeni zaprojektowali atrakcyjne elementy ubiorów i dekoracji wnętrz. Szczególnym zainteresowaniem oglądających cieszyły się recyklingowe lampy, których abażury wykonane były m.in. z patyków, lnianego worka na listy i paczki pocztowe, serwetek i kubków jednorazowych a nawet rur sanitarnych. Nie mniejszą uwagę skupiła na sobie kolekcja strojów z tkanin dżinsowych, zwłaszcza wyeksponowane piękne kimono uszyte ze starych spodni dżinsowych autorstwa Dominiki Maciejewskiej. Aż 10 prac z tej kolekcji zostało zakwalifikowanych do międzynarodowego konkursu na projekt dżinsowy w Monte Carlo, natomiast część recyklingowych mebli i lamp została już zaprezentowana publiczności na wystawie w Grecji zatytułowanej „The Value of Wasted Materials”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych na ul.Zamoyskiego 52. Wystawa potrwa do 10 listopada.